– Wiemy, że dostawy są kluczowe dla rozwoju Allegro w Europie. Dlatego, nie tylko wprowadziliśmy darmowe dostawy z Allegro Smart! dla naszych czeskich klientów, ale także wspieramy polskich sprzedawców, dostarczając im gotowe rozwiązania logistyczne. Jesteśmy przekonani, że Allegro International Delivery idealne uzupełni dostępne na platformie opcje dostaw międzynarodowych oferowane przez firmy Packeta, DPD oraz DHL – mówi Jakub Kłoczewiak – Chief Operating Officer at Allegro.

Rusza Allegro International Delivery

InPost jest pierwszym polskim partnerem współtworzącym Allegro International Delivery. Odpowiada za tzw. pierwszą milę, czyli odbiór przesyłek od rodzimych sprzedających. Dzięki temu przedsiębiorcy z Polski, prowadzący sprzedaż na Allegro.cz, zamówienia do Czech mogą nadawać – dokładnie jak w przypadku polskich przesyłek – w automacie Paczkomat lub u kuriera InPost.

Po czeskiej stronie paczki za doręczenie przesyłki odpowiada należąca do Allegro, firma logistyczna We|Do, oferująca prawie 3 500 punktów odbioru oraz dostawy kurierskie. Pieczę nad przesyłkami w tym procesie oraz komunikację pomiędzy wszystkimi partnerami zapewnia Allegro. Platforma już planuje dalszy rozwój metody oraz sukcesywne poszerzanie grona partnerów.

– Współpraca InPost z Allegro od wielu lat układa się bardzo dobrze. Nasze statystyki pokazują, że co roku skokowo rośnie liczba użytkowników platformy wybierających dostawę do urządzeń Paczkomat® lub kuriera InPost. Sprzedawcy na Allegro mają szeroki wachlarz usług, które możemy zaoferować, a kupujący mogą korzystać ze swoich ulubionych maszyn Paczkomat® w opcji Allegro Smart!, zaś przy odbiorze z opcji multiskrytka. To sprawia, że zakupy na platformie Allegro są wygodne, a dostawa bardzo szybka – mówi Rafał Brzoska, prezes i założyciel InPost.

Allegro International Delivery wzmacnia ofertę dostaw międzynarodowych dostępnych na Allegro. Obecnie dostawy kurierskie do niemal całej Unii Europejskiej, oferują DPD oraz DHL. Ponadto sprzedający mogą skorzystać z dostaw do czeskich punktów odbioru oraz automatów paczkowych należących do firmy logistycznej – Packeta, która realizuje dostawy we współpracy z Pocztą Polską.