Wprowadzona kilka dni temu przez Allegro i PragmaGO usługa Merchant Finance to nie tylko szybka metoda finansowania bieżących wydatków firmy środkami z przyszłej sprzedaży. Jest to również sposób na zarządzanie środkami zamrożonymi w towarze. Dzięki odnawialnemu limitowi sprzedający na Allegro mogą dysponować pieniędzmi tak, jakby ich produkty zostały już sprzedane, a środki przeznaczyć na rozwój oferty na platformie – czytamy w komunikacie.

Merchant Finance od Allegro. Nowy limit odnawialny dla firm

– Dane generowane przez sprzedaż na Allegro pozwalają nam na zaproponowanie firmom finansowania ich przedsięwzięć na warunkach znacznie lepszych, niż te oferowane przez tradycyjne instytucje finansowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm handlujących w internecie. Po każdej spłacie dostępne środki do wypłaty automatycznie się odnowią i będzie można je ponownie wypłacić – mówi Ewa Kraińska, managerka odpowiedzialna za rozwój usług finansowych dla firm na Allegro.

– Sprzedający, regularnie dokonywujący spłat oraz aktywnie sprzedający na Allegro, będą mogli zwiększać swoje limity. Docelowo w przyszłości chcemy osiągnąć taką sytuację, w której firmy będą mogły prowadzić sprzedaż na naszej platformie bez konieczności angażowania własnego kapitału  – dodaje.

Co ważne, sprzedający pokrywa wyłącznie prowizję operacyjną, która uwzględniona jest w każdej racie – nie musi martwić się zmianą stóp procentowych w czasie trwania umowy pożyczki.

Jak to działa – krok po kroku

  • Wypełnij wniosek. Allegro poprosi wyłącznie o dane, które są potrzebne do weryfikacji i aktywacji limitu odnawialnego. Proces zajmie mniej niż minutę.
  • Zapoznaj się z umową i wpisz kod SMS, żeby wypłacić środki. Przelew środków zostanie zlecony na numer rachunku bankowego przypisanego do konta Allegro.
  • Po każdej spłacie dostępne środki do wypłaty automatycznie się odnowią. Uzyskasz możliwość ponownej wypłaty. Spłacaj regularnie, a Twój limit będzie wzrastał.