AWS Global Fintech Accelerator, stworzony we współpracy z firmą NVIDIA, ma na celu wsparcie w uruchomieniu startupów fintech (na wczesnym etapie rozwoju), które wykorzystują sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do wprowadzania innowacji w usługach finansowych.

Rusza AWS Global Fintech Accelerator

W ramach sześciotygodniowego (od 18 września do 23 października), zdalnego programu 150 wybranych z całego świata startupów otrzyma bezpośrednią opiekę mentorską od podmiotów branżowych i inwestorów, dostęp do specjalistycznych zasobów i nowych technologii umożliwiających innowacje fintech.

To także możliwość partnerstwa z doradcami i inwestorami. Ponadto, wybrane startupy otrzymają do 25 tys. USD w postaci kredytów AWS Activate na rozwój swoich produktów i usług.

Po zakończeniu programu, 15 najlepszych startupów fintech zostanie zaproszonych do zaprezentowania swoich produktów i usług wyselekcjonowanej liście potencjalnych inwestorów i klientów podczas konferencji Demo Day w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, każdy otrzyma do 75 tys. USD dodatkowych kredytów AWS Activate.