Na początek Coinbase zaoferuje produkty detaliczne, takie jak zestaw pięciu najlepszych aktywów w oparciu o wolumen obrotu. Dodatkowe funkcjonalności mają się pojawić w najbliższym czasie. Chodzi między innymi o rozwiązanie Coinbase for Institutions.

Fintech Coinbase wchodzi na japoński rynek

Japonia to jeden z największych rynków jeśli chodzi o liczbę i wolumen transakcji kryptowalutowych. W związku z planowaną ekspansją Coinbase nawiązał współpracę z MUFG, bankiem obsługującym około 40 mln ludzi w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki temu klienci będą mogli w prosty sposób uzyskać dostęp do platformy i skorzystać z szybkich depozytów już od pierwszego dnia.

Fintech Coinbase kilka miesięcy temu zadebiutował na amerykańskiej giełdzie z wyceną na poziomie 76 mld USD. To pierwsza tak duża giełda kryptowalut, która zdecydowała się na IPO. W 2020 roku Coinbase zanotował przychody w wysokości 1,3 mld USD i zyski przekraczające 300 mln dolarów.

W roku 2020 Coinbase uzyskał także status Visa Principal Member. Tym samym fintech stał się pierwszym przedstawicielem branży kryptowalut, który nawiązał tak bliską współpracę z Visa.