Nowe centrum programistyczne w Warszawie pomoże przede wszystkim rozwinąć Kyribie swoje produkty SaaS w Europie. Budowa silnej obecności w tej części świata Kyriba oprze się na rozwoju lokalnego zespołu programistów, specjalistów obsługi klienta i analityków finansowych; globalnie zatrudnia już 800 pracowników.

– Kyriba jest zaangażowana w udostępnianie międzynarodowym klientom innowacyjnych rozwiązań SaaS do zarządzania płynnością firm – podkreśla Jean-Luc Robert, prezes Kyriba- Warszawa jest dobrze znanym centrum rozwoju oprogramowania i wsparcia technicznego, a z jej bazy wysoko wykwalifikowanych programistów korzystają już tacy giganci jak Oracle, Google czy Intel. Jesteśmy dumni, że możemy inwestować w tym regionie i tym samym zwiększyć nasze możliwości ekspansji w Europie Środkowej – dodaje.

Kyriba szuka 80 specjalistów IT

Kyriba zakłada, że do połowy przyszłego roku zatrudni w polskiej stolicy nawet 80 nowych pracowników w obszarze IT, obsługi klienta i finansów. Cel? Zaspokojenie dynamicznie rosnącego popytu na jej najważniejszy produkt SaaS – Active Liquidity Management, który już dziś wspiera w codziennym funkcjonowaniu i uwalnianiu potencjału wzrostu ponad 2 tys. firm, w tym ponad 100 z listy Fortune 500. Warszawskie biuro będzie jej czwartym znaczącym centrum programistycznym na świecie. Pozostałe to San Diego, Paryż i Mińsk. Docelowo liczyć może nawet kilkaset osób. To jedna z największych inwestycji zagranicznych w Polsce w ostatnich miesiącach.

– Nawet w tak trudnym okresie polski sektor innowacji przyciąga inwestorów, doceniających fakt, że w regionie CEE nasza kadra informatyczna i programistyczna nie ma sobie równych. To dobry zwiastun na kolejne miesiące, wejście Kyriby da sygnał innym, że w Polsce warto i trzeba inwestować, jeśli myśli się o budowaniu innowacyjnych produktów i rozwiązań – zaznacza Grażyna Ciurzyńska, p.o. prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

/Fintek.pl