Niestety na razie aplikacja mobilna Banku Pekao na urządzeniach Huawei jest dostępna tylko w Google Mobile Services. Kolejnym etapem będzie pełna integracja PeoPay z autorskim ekosystemem marki – Huawei Mobile Services (HMS). Dzięki temu z AppGallery będą mogli ją pobrać również użytkownicy najnowszych urządzeń opartych o HMS – czytamy w komunikacie.

PeoPay1
Nowa aplikacja PeoPay

Aplikację PeoPay można już znaleźć w Huawei AppGallery

Wcześniej swoje aplikacje w Huawei AppGallery udostępniły takie banki jak PKO Bank Polski, mBank, czy Idea Bank. Podobnie jak w przypadku Pekao początkowo były one dostępne tylko w Google Mobile Services.

– Obecność naszej aplikacji w AppGallery ułatwi bankowanie grupie osób korzystających ze smartfonów Huawei. Nasze rozwiązania kierujemy zarówno do obecnych klientów, jak i tych, którzy poprzez kanały zdalne będą chcieli nimi zostać – zakładając konto za pomocą selfie – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor innowacji i płatności w Banku Pekao.

Dodatkowo, użytkownicy smartfonów i tabletów Huawei mogą skorzystać z promocji dla nowych klientów w Banku Pekao i otrzymać 100 zł premii za założenie na selfie Konta Przekorzystnego lub Konta Świat Premium w aplikacji PeoPay. Promocja dotyczy również 2 proc. na 4 miesiące w skali roku do 20 tys. zł dla Konta Oszczędnościowego i 1,5 proc. na 4 miesiące do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Premium.

W Huawei AppGallery znajduje się już blisko 1000 polskich aplikacji. Każdego miesiąca korzysta z niego ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą też takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy – czytamy w komunikacie.