Każda ze społeczności ambasadorów, oferuje unikalne treści w modelu subskrypcyjnym. Na platformie dostępne są również bezpłatne grupy dot. inwestowania lub skupione na konkretnych aktywach. Do grona ambasadorów Shares dołączyli już m.in. Dorota Sierakowska, współzałożycielka Girls Money Club.

Aplikacja Shares wchodzi do Polski

Shares, aplikacja inwestycyjna skupiająca społeczności inwestorów, której globalnymi ambasadorkami są m.in. Siostry Williams i Ed Westwick, wchodzi do Polski z pierwszą kampanią edukacyjną realizowaną w prywatnych grupach dyskusyjnych. Celem platformy jest dzielenie się wiedzą i demokratyzacja dostępu do inwestycji. Startup zgromadził w Wielkiej Brytanii już ponad 160 tys. użytkowników i rozpoczyna europejską ekspansję. Shares ma pomagać rozwiązać problem braku dostępu do wiedzy inwestycyjnej i zrozumienia mechanizmów działania branży, poprzez zapewnienie dostępu do wiedzy ambasadorów w dedykowanych społecznościach – czytamy w komunikacie.

– Wiele osób zaczyna swoje doświadczenia z inwestowaniem, od razu skacząc na głęboką wodę, często bez posiadania nawet podstawowej wiedzy o danym aktywie i branży. Chcemy, aby nasi użytkownicy nauczyli się inwestowania jeszcze przed dokonaniem pierwszej transakcji dlatego dajemy dostęp do wiedzy w prywatnych grupach (społecznościach) w aplikacji. Najpierw naucz się, zrozum jak działają poszczególne aktywa, a dopiero wtedy zacznij inwestować. Ważne aby podejmować świadome wybory. Z tego względu, zaprosiliśmy do współpracy ambasadorów ze świata finansów aby uczyli naszych użytkowników jak stawiać pierwsze kroki w szeroko pojętym świecie inwestycji – mówi Bartosz Czerkies, General Manager Shares w Europie Środkowo-Wschodniej.

Społeczności w aplikacji

Shares łączy świat social mediów ze światem inwestycji tworząc społeczności przeznaczone do nauki inwestowania. Dostępne grupy są dedykowane ogólnym tematom inwestycyjnym (#PolskaSpołecznośćInwestycyjna), konkretnym aktywom (#bitcoin) lub wybranym ambasadorom (#GirlsMoneyClub). Po zalogowaniu i weryfikacji tożsamości na platformie, każdy użytkownik może mieć dostęp do dowolnej społeczności Shares.

Grupy ambasadorów są dostępne w modelu subskrypcyjnym – 2,99 EUR/mies. per społeczność, oferując: unikalne treści, możliwość dołączenia do dyskusji, wgląd w aktywność i szczegóły portfela inwestycyjnego oraz notyfikacje wszystkich ruchów inwestycyjnych danego ambasadora.

Przejrzysty UX i wgląd w aktywność inwestycyjną ambasadorów pozwala czerpać wiedzę od doświadczonych osób i zobaczyć w praktyce, jak robią to inni – w moderowanej przestrzeni do nauki, rozmów i inwestycji.

Jak działa aplikacja Shares?

Shares oferuje możliwość inwestowania już od 1 EUR na szyfrowanej platformie inwestycyjnej dla użytkowników iOS oraz Android. Subskrypcja wybranych treści ambasadora wynosi 2,99 EUR/miesiąc – dając dostęp do prywatnej grupy, unikalnych treści i dyskusji, wglądu w aktywność i szczegóły portfela inwestycyjnego ambasadora, a także możliwość otrzymywania notyfikacji wszystkich ruchów inwestycyjnych.

Startup pobiera opłatę od kupna i sprzedaży aktywów cyfrowych w wysokości 1,49%. Platforma umożliwia dzielenie się swoją aktywnością inwestycyjną i opiniami z innymi użytkownikami platformy – zarówno w Społecznościach, jak i w mediach społecznościowych.

W pierwszej części kampanii edukacyjnej aplikacja daje dostęp do inwestycji w kryptowaluty, a w najbliższych tygodniach startup planuje dodać m.in. akcje i ETF.