Od czasu premiery w Wielkiej Brytanii w maju 2022 r. Shares zdobyło ponad 150 tys. użytkowników i stało się drugą najczęściej pobieraną aplikacją w kategorii „Finanse” w App Store i szóstą najczęściej pobieraną aplikacją w UK – czytamy w komunikacie.

Co oferuje fintech Shares?

Shares tworzy aplikację inwestycyjną, która ma ułatwiać inwestowanie dzięki wykorzystaniu siły społeczności. To platforma do zawierania transakcji, lepszego zarządzania swoim portfelem i omawiania możliwości inwestycyjnych z przyjaciółmi i rodziną. Klienci mogą uczyć się i rozmawiać o inwestowaniu ze swoimi przyjaciółmi, rodziną i społecznościami o podobnych poglądach, jednocześnie uzyskując dostęp do setek akcji w USA.

Aplikacja Shares w Wielkiej Brytanii oferuje obecnie między innymi: inwestowanie społecznościowe, tablicę z informacjami o aktywności uzytkowników, powiadomienia push, grupowe portfolia do obserwowania, czaty i powiadomienia społecznościowe, oceny analityków i alerty cenowe.

Fintech został założony przez Benjamin Chemla (CEO), François Ruty (CTO) oraz Harjasa Singha (CPO). Pracownicy dołączali do spółki z takich firm jak Revolut, Trade Republic, Monzo, Stuart, Morgan Stanley, Bumble, Gorillas, Gopuff i FreeNow.

Co dalej? Ekspansja w Europie w tym w Polsce

Inwestycja wspierać będzie ekspansję i wzrost firmy w krajach całej Unii Europejskiej oraz wejście na inne rynki międzynarodowe. Z zastrzeżeniem odpowiednich zgód organów regulacyjnych, fintech spodziewa się wejść na rynek w pozostałej części Europy do końca tego roku.

Shares zatrudnia regionalnych dyrektorów generalnych i zespoły w Barcelonie, Berlinie, Sztokholmie, Amsterdamie i Krakowie. Polska została wybrana na centralę Shares w regionie CEE. Krakowskie biuro zatrudnia już ponad 75 pracowników.

Dodatkowo firma wejdzie w przestrzeń Web3.0. Fintech obecnie analizuje swoją ofertę kryptowalut, która umożliwi użytkownikom transakcje w przestrzeni aktywów cyfrowych – za pośrednictwem aplikacji Shares.