Początki serwisu Kontomierz.pl sięgają 2009 roku. Jego założycielem jest firma Kontomatik, która sprzedała aplikację w 2021 roku. Kontomatik skupił się na rozwoju usług opartych na open bankingu i analizie danych finansowych, a nowym właścicielem Kontomierza została spółka Finelf.com.

Nowa wersja Kontomierza już dostępna

Odświeżona aplikacja posiada nowy design. Kontomierz.pl po zmianach ma być bardziej przejrzysty i intuicyjny. Aplikacja oferuje całkowicie automatyczny import rachunków i transakcji bankowych, bez potrzeby logowania się do każdego banku z osobna. Kontomierz uczy się kategorii, dzięki temu większość wydatków, jest dopasowana i posegregowana względem kategoryzacji.

Funkcje ze starej wersji aplikacji zostały zmodernizowane i dostosowane do obecnych trendów. Finelf.com zapewnia, że wkrótce wprowadzi kolejne nowości. Kontomierz.pl ma zostać wzbogacony między innymi o możliwość opłacenia rachunków z poziomu aplikacji.

– Wierzymy, że możemy ułatwić użytkownikom podejmowanie mądrych decyzji finansowych, edukować ich w zakresie ekonomii i dostarczyć narzędzie, które odmieni ich portfele. Nad tym projektem pracowaliśmy od kilku miesięcy. W tym czasie dokonaliśmy przepisania aplikacji od zera na nowy system, dostosowaliśmy funkcje aplikacji do dzisiejszych trendów i przede wszystkim odświeżyliśmy jej design. Na premierze nie poprzestaniemy, nadal będziemy ją rozwijać – mówi Stanisław Wolniewicz-Duda, prezes zarządu Finelf.com.