– Z portalu mojePZU korzysta ponad 2 mln klientów, a wielu z nich to także użytkownicy aplikacji mobilnej. Naturalnym więc było udostępnienie mojePZU także posiadaczom telefonów Huawei. W pierwszym kroku wydaliśmy aplikację GMS, co stanowi podstawę dla pełnej integracji z HMS – mówi Grzegorz Nowakowski, dyrektor do spraw e-commerce w PZU.

Aplikację mojePZU można pobrać z Huawei AppGallery

Dzięki aplikacji mojePZU klienci mogą zgłosić szkodę, sprawdzić jej status, kupić niektóre ubezpieczenia majątkowe, a także inwestować oszczędności. Serwis daje także możliwość zapisania się na wizyty lekarskie bez wychodzenia z domu.

AppGallery to sklep stworzony przez Huawei, w którym znajduje się ponad 1000 polskich aplikacji, a kolejne 8000 aplikacji dostępnych jest w języku polskim. W skali globalnej, w sklepie znajduje się ponad 120 tysięcy aplikacji, z których każdego miesiąca korzysta ponad 530 milionów aktywnych użytkowników z całego świata – czytamy w komunikacie.

Ostatnio w Huawei AppGallery pojawiły się między innymi aplikacje ZEN, eDO App i apka banku Credit Agricole. Z kolei Bank Millennium zintegrował swoją aplikację mobilną z Huawei Mobile Services, dzięki czemu mogą z niej korzystać posiadacze najnowszych smartfonów chińskiego producenta.

Już w czerwcu bieżącego roku Huawei ma uruchomić własny system operacyjny – Harmony. Ma on uniezależnić firmę od Google i systemu Android.