Wyróżnienie w konkursie Lider Roku 2020 przypadło w udziale aplikacji mobilnej, z której korzystają niemal wszystkie banki Spółdzielczej Grupy Bankowej.

Nagrodzone wdrożenia w obszarze nowych technologii

Celem konkursu „Lider Roku 2020”, jest wyłonienie instytucji lub firmy, która w minionym roku dokonała najlepszego wdrożenia w obszarze nowych technologii w trzech branżach: bankowość, ubezpieczenia i inne usługi finansowe oraz przemysł 4.0.

Do rywalizacji w otwartym konkursie „Gazety Bankowej” stanęło ponad 50 przedsięwzięć z obszaru polskiej bankowości.  Oceniano tempo i jakość wdrożenia, zastosowane rozwiązania technologiczne, innowacyjność i dostosowanie do realnych potrzeb klientów.

– Spółdzielcza Grupa Bankowa przeżywa dobre dni. Nie tylko dlatego, że zbieramy laury za aplikację SGB Mobile, ale przede wszystkim z tego powodu, że o naszych bankach jest głośno, a pozytywne opinie płyną zarówno ze świata mediów, jak i od samych klientów. Zmieniamy oblicze banków spółdzielczych w ekspresowym tempie – przypomnę, że aplikacja SGB Mobile ma dopiero trzynaście miesięcy, a już zdobyła wiele wyróżnień. To znak, że wykonaliśmy dobrą robotę, że nasza transformacja cyfrowa zapisana w strategii „Otwieramy przyszłość” ma sens i cieszy się społecznym uznaniem – mówi Mirosław Skiba, prezes Zarządu SGB-Banku SA

-Wyróżnienie w konkursie na technologicznego Lidera Roku 2020 „Gazety Bankowej” dedykuję naszym pracownikom, którzy z wielkim poświęceniem, niezależnie od trudnych warunków pandemii, codziennie udoskonalają SGB Mobile. Nie tylko za zarządzanie subskrypcjami i możliwość kontrolowania swojej kondycji czy zapisywania się na szczepienia. Wkrótce także za otwieranie konta przy użyciu selfie i kredyty prosto z telefonu – dodał Mirosław Skiba.

Anastazja Truszkowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Białymstoku została laureatem konkursu Bankowy Menedżer Roku w kategorii Bank Spółdzielczy. Z kolei Roman Dawidowski, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Sierakowicach odebrał nagrodę za trzecie miejsce w konkursie na Najlepszy Bank Spółdzielczy.