Apple Card to karta kredytowa stworzona przez Apple, oferowana obecnie jedynie klientom w Stanach Zjednoczonych. Jej posiadacze mają wkrótce zyskać dostęp do nowej usługi – rachunków oszczędnościowych.

Apple wprowadzi konto oszczędnościowe

Amerykański gigant nowy produkt zaoferuje we współpracy z Goldman Sachs. Użytkownicy Apple Card będą mogli skorzystać z opcji automatycznego wpłacania nagród Daily Cashback na konto oszczędnościowe. Daily Cashback to bonus w postaci zwrotu do 3% wartości dokonanej transakcji. Rachunek będzie można zasilać także przelewami z konta bankowego oraz karty Apple Cash.

Apple podkreśla, że konto oszczędnościowe ma być darmowe. Nie będzie również obowiązywać minimalna kwota depozytu oraz minimalna wysokość salda na koncie. Zgromadzone środki użytkownik będzie mógł wypłacić na inny rachunek w dowolnym momencie.

Klienci otworzą rachunek oszczędnościowy za pomocą aplikacji Wallet. Aplikacja pozwoli im także na zarządzanie kontem, dostarczy podgląd salda, a także wskaże wysokość naliczonych odsetek.

Warto przypomnieć, że wśród nowości zapowiedzianych przez Apple jest także usługa o nazwie Apple Pay Later. To rozwiązanie z zakresu płatności odroczonych, które pozwoli rozłożyć transakcję na raty. Na początek Apple Pay Later ma trafić na amerykański rynek, gdzie działają tacy giganci sektora BNPL jak Affirm, Klarna czy Afterpay.