Autopay pozwala uregulować opłatę za przejazd publicznymi i koncesjonowanymi odcinkami autostrad w Polsce. Ponadto za pomocą aplikacji można opłacić dostęp do niektórych parkingów oraz usługę mycie auta na ponad 100 myjniach. Wkrótce za pomocą Autopay będzie można także zapłacić za paliwo na wybranych stacjach.

– Naszym długofalowym celem jest, aby kierowca podróżujący z Polski lub do Polski z dowolnego kraju w Europie mógł zapomnieć o płatnościach i zakupić winietę/bilet autostradowy, paliwo czy parking w sposób w pełni automatyczny – komentuje Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay Mobility.

Autopay z milionem użytkowników

W styczniu 2020 r. z Autopay korzystało prawie 210 tys. osób, rok później było to już ponad 445 tys. osób, by w styczniu 2022 r. przekroczyć liczbę 1 miliona zarejestrowanych użytkowników – czytamy w komunikacie.

Najwięcej przejazdów opłacanych z wykorzystaniem Autopay przypada na prywatne autostrady. Już niemal co czwarty kierowca płaci za pośrednictwem aplikacji za przejazd płatnym odcinkiem A1, który prowadzi nad polskie morze. Podobnie wygląda to na autostradzie A4 na odcinku Kraków – Katowice.

Od początku grudnia ubiegłego roku za pomocą Autopay, zintegrowanego z państwowym systemem e-Toll, można opłacać przejazdy na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica. Przypominamy, że na tych trasach od 1 grudnia zmienił się system poboru opłat i ich uiszczanie na tzw. bramkach zostało zlikwidowane.