Po wyłączeniu jednorazowej rezerwy na orzeczenie TSUE w zakresie pożyczek konsumenckich, Pekao kolejny kwartał z rzędu utrzymał dwucyfrową dynamikę wzrostu. Na koniec września Pekao miało o 35% więcej aktywnych użytkowników bankowości mobilnej, a nawet 20% rachunków otwieranych było za pomocą selfie.

Wyniki Banku Pekao za III kwartał 2019 roku

Wynik z tytułu odsetek urósł w trzecim kwartale tego roku o prawie 11% do 1,39 mld zł w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r., głównie dzięki wyraźnym wzrostom wolumenów, zarówno po stronie kredytowej, jak i depozytowej. Dwucyfrowa dynamika działalności komercyjnej pozwoliła zniwelować efekt wypłaty dywidendy za 2018 i utrzymać marżę odsetkową na niezmienionym poziomie wobec II kwartału 2019 r.

Trzeci kwartał 2019 r. był rekordowy pod względem liczby nowo otwartych kont dla klientów indywidualnych. Tylko od lipca do września Bank Pekao otworzył ich 134 tys., czyli 18% więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. W ciągu dziewięciu miesięcy 2019 r. bank otworzył łącznie 343 tys. nowych kont „przekorzystnych”. Sprzedaż wsparła między innymi oferta karty rewolucyjnej gwarantującej niskie kursy walutowe w płatnościach za granicą.

Coraz większym zainteresowaniem cieszyła się także formuła otwierania rachunków bieżących w Pekao na „selfie”. Dzięki temu, w minionym kwartale nowe konta zainicjowane w kanałach zdalnych stanowiły okresowo nawet 20% wszystkich nowo zakładanych rachunków.

Co drugie konto otwarte w III kwartale 2019 r. było założone przez osoby w wieku do 26 lat. Największy wzrost liczby klientów nastąpił w grupie młodzieży 13 – 17 lat, a liczba pozyskanych nowych klientów była dwukrotnie większa w porównaniu do III kwartału 2018 roku. Otwarcie banku na młodych i mobilnych klientów przełożyło się na najlepszy kwartał pod względem wzrostu liczby aktywnych użytkowników bankowości mobilnej. Liczba ta wzrosła w trzecim kwartale 2019 r. o 244 tys. i na koniec września sięgnęła 1,6 mln osób, o 35% więcej niż rok wcześniej.