Do tej pory, klienci płacący zbliżeniowo telefonem z Androidem, korzystali z HCE poprzez aplikację PeoPay. Bank Pekao planuje, by Google Pay był docelową metodą płatności mobilnych, która udostępnia użytkownikom więcej możliwości niż płatności HCE.

Płatności Google Pay już dostępne dla klientów Banku Pekao

Aplikacja PeoPay obsługująca płatności Google Pay (od wersji 3.50) będzie od dziś stopniowo udostępniana klientom do pobrania w sklepie Google Play – czytamy w komunikacie. Inna nowość, która pojawi się także w nowym PeoPay to rozwiązania z zakresu otwartej bankowości – agregator rachunków i inicjowanie przelewów z kont w innych bankach.

– Polacy coraz chętniej wybierają nowoczesne formy płatności. Obecnie nie potrzebujemy mieć przy sobie portfela ani karty płatniczej, żeby zrobić zakupy. Udostępnienie naszym klientom szybkich, a przede wszystkim bezpiecznych transakcji za pośrednictwem Google Pay z pewnością ucieszy dużą liczbę posiadaczy kart Pekao, w szczególności kart kredytowych, którzy od teraz będą mogli wykorzystywać je również do płatności telefonem – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao.

Do korzystania z Google Pay wystarczy aktualna aplikacja mobilna banku, i to niezależnie od tego czy klient Pekao posiada już wydaną kartę płatniczą czy nie. Dla klientów korzystających z aplikacji PeoPay, w tym nowych dopiero rozpoczynających przygodę z PeoPay, usługa płatności zbliżeniowych telefonem dostępna jest już od chwili podpisania umowy i aktywacji aplikacji – nie trzeba czekać na wydanie karty do konta – wystarczy dodać instrument płatniczy PeoPay (odpowiednik karty wirtualnej) do Google Pay.