Klienci Banku Pekao mogą już złożyć wniosek o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) razem z wnioskiem o konto firmowe nie tylko w serwisie Pekao24, ale i w bankowości mobilnej PeoPay. Intuicyjna procedura zajmuje kilkanaście minut, a wszystkie dokumenty podpisywane są profilem zaufanym, zakładanym w procesie rejestracji działalności. Cały proces odbywa się zdalnie.

Działalność zakładana zdalnie

–Już co czwarta działalność zakładana jest online, z pomocą banku. Wiele biznesów otworzyło się w ten sposób także w Pekao. Klienci decydują się na to, ze względu na prostotę i szybkość procesu. Krótki wniosek zawiera pola wyboru oraz dodatkowe opisy i wyjaśniania. Wiele pól wypełnia się automatycznie, na podstawie danych klienta w banku – wyjaśnia Marcin Kołakowski, dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego w Banku Pekao S.A.

Wraz z zakładaniem firmy przez aplikacje PeoPay automatycznie tworzy się rachunek bankowy, który jest przekazywany do CEIDG. Klient otrzymuje potwierdzenie rejestracji firmy e-mailem najczęściej do dwóch godzin od złożenia wniosku. Procedury nadania NIP i REGON wymagające dawniej wizyt w urzędach, teraz od ręki realizuje sam system. Nie tylko samodzielnie nada numer, ale także zgłosi firmę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Bank z kolei udostępni Konto Przekorzystne Biznes, kartę debetową, a w razie potrzeby również rachunki pomocnicze.

Każdy kto zrobi to do końca czerwca może liczyć na bonus w wysokości nawet 1200 PLN. Bank Pekao zapewnia też roczne zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku i obsługę karty debetowej. Po upływie tego czasu, zaczynają obowiązywać łatwe do spełnienia warunki zwolnienia z comiesięcznych kosztów.