To kolejny etap wdrożenia Qlips w Pekao, który od teraz będzie świadczył usługę kompleksowo – zarówno dla wystawcy faktury, jak i płatnika. Klienci indywidualni mogą korzystać z tego rozwiązania od początku czerwca.

Bank Pekao rozszerza dostęp do usługi Qlips

Qlips jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej, mającą na celu zwiększenie wygody klientów oraz firm poprzez usprawnienie procesu dokonywania płatności za usługi masowe, takie jak prąd, woda czy gaz. Dzięki usłudze wystawca faktury za pomocą systemu PekaoBiznes24 przesyła do KIR dane o należnych płatnościach, natomiast płatnik otrzymuje informacje o wystawionej fakturze i dokonuje opłaty w swojej bankowości elektronicznej. Usługa działa w oparciu o system informatyczny utworzony i obsługiwany przez KIR.

– Bank Pekao oferuje usługę Qlips zarówno dla płatników, jak i – co istotne – wystawców faktur. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla tych firm, które oczekują na płatność. Korzystając z usługi mają pewność, że informacja o zaległości płatności dotarła do klienta, a ten bez ryzyka pomyłki w danych do przelewu, dokona płatności – mówi Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Aby wygodnie opłacać faktury poprzez Qlips, należy aktywować usługę w bankowości elektronicznej. Rachunki i faktury od swoich dostawców można wyszukać na liście firm korzystających z tego rozwiązania. Użytkownik może zdecydować o natychmiastowej realizacji płatności, akceptując rachunek lub ustawiając datę wykonania przelewu. Płatności za rachunki od wybranych przez użytkownika dostawców usług mogą być realizowane także automatycznie – wystarczy włączyć taką funkcję i ustawić maksymalną kwotę płatności.