Polacy coraz chętniej dziś podróżują. Wyniki badania zleconego przez Bank Millennium pokazują, że przed wyjazdem za granicę, aż 43% klientów decyduje się na wymianę pieniędzy w kantorze. Badanie zostało zrealizowane przez GfK Polonia we wrześniu 2021 roku. Na reprezentatywnej próbie dla ogółu dorosłej populacji Polski n= 1210 respondentów, wykorzystano technikę CAWI.

Millennium 360° zyskuje przewalutowania transakcji

Klient z kartą płatniczą ma dostęp do wszystkich walut świata. Pakiet wykorzystuje kursy walutowe organizacji płatniczych. W każdym miesiącu klient może wykonać transakcje walutowe do kwoty 1000 zł bez marży banku za przewalutowanie.

Jeśli planuje się większe zakupy, można też wykupić Pakiet walutowy, czyli dostęp do nielimitowanych transakcji za 9,90 zł tygodniowo. Co warte podkreślenia, rozwiązania działają dla wszystkich transakcji kartą w walucie obcej, nawet płatności internetowych czy wypłat gotówki z bankomatu.

– Nasze badanie pokazało, jak liczna jest grupa klientów, dla których rozliczanie zagranicznych wydatków jest kłopotliwe. Udostępniona wraz z nowym Millennium 360° możliwość korzystnego przewalutowania transakcji zagranicznych oznacza, że nie ma potrzeby zakładania dodatkowych kont, rachunków walutowych czy wymieniania gotówki w kantorze. Pakiet walutowy pozwala na nieograniczoną liczbę transakcji. Klient ma także możliwość jego swobodnej aktywacji i dezaktywacji – mówi Szymon Kuchciak, kierownik Wydziału Kart Płatniczych w Banku Millennium.