W nowej roli Ciołkowski będzie odpowiadać za realizację strategii w regionie obejmującym Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czarnogórę, Izrael, Kosowo, Macedonię Północną, Rumunię i Serbię, rozwój płatności elektronicznych, a także za współpracę z partnerami biznesowymi czy rządowymi.

Bartosz Ciołkowski awansuje w szeregach Mastercard

Ciołkowski dołączył do Mastercard w 2005 roku. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego na Polskę, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju sektora płatności elektronicznych, m.in. poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i produktów, a także zwiększanie sieci akceptacji. Odegrał kluczową rolę w powołaniu Fundacji Polska Bezgotówkowa oraz w inwestycji Mastercard w Polski Standard Płatności (PSP), właściciela marki BLIK.

Zarządzał również działalnością Mastercard na rynku czeskim i słowackim.

Ciołkowski jest obecnie członkiem rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności i pozostanie w tej roli. Utrzyma również funkcję członka rady nadzorczej Fundacji Polska Bezgotówkowa. Do czasu wyboru następcy będzie on nadal zarządzać działalnością Mastercard w Polsce.