Przed dołączeniem do Kontomatika, Pundyk był członkiem zarządu i dyrektorem ds. sprzedaży w firmie technologicznej i konsultingowej Self Learning Solutions, która dostarcza silnik decyzyjny do automatyzacji i orkiestracji procesów biznesowych organizacji. W SLS Pundyk nadzorował rozwój działań sprzedażowych w Europie, wykorzystując swoje doświadczenie w sektorze fintech w obszarze usług finansowych i konsultingu.

Kolejne zmiany w zespole fintechu Kontomatik

Doświadczenie Pundyka sięga znacznie dalej; w 2021 roku pełnił funkcję dyrektora sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią w znanej na całym świecie firmie Experian zajmującej się analizą danych i raportowaniem kredytowym. Uznawana za jedną z „Wielkiej Trójki” agencji, firma Experian oferuje usługi w 37 krajach. W Experian Pundyk odpowiadał za stworzenie i realizację strategii rynkowej firmy.

Wcześniej Pundyk przez 8 lat, jako dyrektor sprzedaży, odpowiadał za rozwój i wzmocnienie pozycji biznesowej międzynarodowej grupy CRIF w Polsce, wprowadzając na polski rynek produkty związane z zarządzaniem ryzykiem kredytowym i fraudowym dostosowywanych bezpośrednio do lokalnych uwarunkowań prawnych.  W strukturach CRIF był odpowiedzialny za  strategię sprzedaży i marketingu oraz budowę i rozwój platformy Credit Check, największego źródła danych o klientach sektora pozabankowego w Polsce oraz systemu Bezpieczny-PESEL.,

Jako Head of Growth, Bartosz Pundyk będzie odpowiedzialny za rozwój nowych rozwiązań oraz wprowadzenie innowacji u obecnych klientów Kontomatika. Jego doświadczenie ma wzmocnić pozycję Kontomatika w sektorze finansowym – Pundyk ma wspierać fintech w pozyskiwaniu nowych klientów, wejściu na nowe rynki i wzmocnić kompetencje całego zespołu Kontomatika – czytamy w komunikacie.

Jego zatrudnienie jest drugą zmianą w zespole Kontomatika w ostatnich miesiącach. Poprzednią było zatrudnienie dr Igi Sikorskiej, której zadaniem jest również rozwój innowacyjnych produktów analitycznych w zakresie otwartej bankowości.