Partner serwisu Visa dla biznesu

BFF Group przejmuje DEPObank

Fintek
Fintek
Opublikowano: 14 maja 2020, 15:58 Aktualizacja: 14 maja 2020, 15:59

BFF Banking Group powiadomiło o przejęciu włoskiego DEPObank – Banca Depositaria Italiana, który zostanie włączony w strukturę Grupy BFF.

Euro

BFF Banking Group działa także na polskim rynku, na którym zadebiutowało we wrześniu 2019 roku oferując „Lokatę Facto” BFF Banking Group to włoska grupa znana przede wszystkim z oferty faktoringu i zarządzania należnościami sektora publicznego i medycznego. W sumie działa na 8 rynkach europejskich – w Grecji, Czechach Słowacji, Portugalii, we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Chorwacji. BFF działa na włoskiej licencji bankowej.

Dzisiaj BFF Group ogłosiło podpisanie z Equinova UK HoldCo Limited, wiążącej umowy nabycia DEPObank – Banca Depositaria Italiana, a następnie włączenia instytucji w strukturę Grupy BFF. Przejęcie DEPObanku ma wmacnić pozycję BFF Banking Group na włoskim rynku. W wyniku transakcji utworzony zostanie podmiot oferujący produkty z zakresu finansów specjalistycznych.

DEPObank działa od 1939 roku

DEPObank jest bankiem wyspecjalizowanym w obszarach zarządzania aktywami oraz płatności. Grupa klientów DEPObanku składa się obecnie z ponad 400 instytucji, wśród których znajdują się m.in. banki, fundusze wzajemne, instytucje płatnicze, międzynarodowe korporacje oraz podmioty administracji publicznej. Bank posiada 71 mld EUR aktywów pozabilansowych związanych z aktywnością depozytową, 143 mld EUR aktywów pozabilansowych związanych z powiernictwem oraz administrowaniem papierami wartościowymi oraz 619 mln EUR związanych z pośrednictwem w obszarze transakcji płatniczych. Na koniec grudnia 2019 roku aktywa ogółem w bilansie banku wynosiły 9,1 mld EUR.

Zakończenie transakcji przewidziane jest na koniec 2020 roku i wymaga zgody odpowiednich organów nadzorczych.

BFF Banking Group zaprezentowała także skonsolidowane wyniki finansowe za I kw. 2020 roku. W I kw. 2020 roku osiągnęło zysk w wysokości 23,1 mln EUR.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bff-group-przejmuje-depobank