Partner serwisu Visa dla biznesu

BGŻ BNP Paribas otworzył kolejny oddział nowej generacji

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#BNP Paribas
Opublikowano: 19 września 2018, 11:10 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 20:08

Centrum Marszałkowska to już szósta lokalizacja bezgotówkowej placówki banku BGŻ BNP Paribas. Kolejny oddział banku jest dostępny dla klientów od 19 września.

Nowy oddział

Rozwój bankowości internetowej i mobilnej spowodował, że coraz mniej osób odwiedza osobiście oddziały. Dlatego polskie banki po przez innowacje swoich filii, chcą zachęcić obecnych i potencjalnych klientów do odwiedzenia osobiście banku. Oferując dodatkowe bonusy za odwiedzenie placówki np. przestrzenie coworkingowe dla biznesu czy tzw. recyklery czyli połączenie bankomatu i wpłatomatu w jednym.

Strategia Fast Forward

Głównym założeniem BGŻ BNP Paribas jest zmiana podejścia do obsługi klienta. Bank w ramach nowej formuły, otwiera nowe innowacyjnej filie. Szósty oddział banku jest w pełni zautomatyzowany, mieści się w budynku dawnego Sezamu przy ulicy Marszałkowskiej. Transakcje gotówkowe są tutaj dokonywane przy użyciu recyklów, z których można korzystać przez całą dobę.

Znajduje się tutaj także przestrzeń coworkingowa. W zdigitalizowanym oddziale Banku BGŻ BNP Paribas na klientów czekają ekrany cyfrowe, tablety, stanowisko komputerowe, a także drukarka z dostępem do WiFi. Klienci mogą spotkać się z doradcą czy otrzymać kartę debetową szybkiego dostępu (tzw. instant issuing)..

Pierwsza placówka banku w nowym formacie została otwarta w październiku 2017 roku w Warszawie. Dotychczas, BGŻ BNP Paribas otworzył cyfrowe oddziały w Warszawie (ul. Francuska), w Białymstoku, w Zduńskiej Woli oraz w Myśliborzu. Do końca 2018 roku bank planuje kolejne otwarcia m.in. w Warszawie (Wilanów), Działdowie, Inowrocławiu i Legnicy.

Placówki XXI wieku

BGŻ BNP Paribas od kilku lat inwestuje w rozwój nowych technologii, o czym świadczy wspieranie i wykorzystywanie produktów i usług stworzonych przez startupy na potrzeby instytucji finansowej. Tworzonych m.in. w ramach cyklu Office Hours. Więcej o współpracy banku ze startupmi można przeczytać tutaj.

Banki stawiające na automatyzacje placówek to oprócz BGŻ BNP Paribas np. Idea Bank, który w swoich placówkach przygotował przestrzeń dla przedsiębiorców. Nowatorskim pomysłem banku było stworzenie oddziału na torach we współpracy z PKP Intercity. W tym kierunku idzie także Bank Millennium, który udostępnia przestrzeń coworkingową. Natomiast największy polski bank PKO Bank Polski przygotowuje interaktywne kącik dla dzieci, można przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bgz-bnp-paribas-otworzyl-nowoczesny-oddzial-w-dawnym-sezamie