Elektroniczne oznaczanie cen każdego z produktów dostępne są już w podpoznańskim sklepie Biedronki. Wystarczy raz powiązać dany produkt z jego ceną zapisaną w centralnym systemie SAP Biedronki, aby przy każdej zmianie ceny, automatycznie umieszczała się ona już jako poprawna na sklepowej półce.

Elektroniczna cenówki dostępne w pierwszym sklepie Biedronki

Elektroniczne cenówki są także dostępne w wybranych sklepach takich sieci jak Auchan, Żabka, czy Kaufland.

E-oznaczenia do złudzenia przypominają papier, na którym wcześniej sieć drukowała etykiety cenowe, dzięki czemu oglądanie ich nawet przez dłuższy czas ma nie męczyć oczu. Z punktu widzenia Biedronki nowy system oznacza mniejsze zużycie papieru, co również wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju sieci – czytamy w komunikacie.

Sklep w Skórzewie został zaprojektowany zgodnie ze standardem 3.0. Oznacza to, że jest przyjazny środowisku dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak oświetlenie LED, czy zamykane regały chłodnicze wykorzystujące gaz CO2. Placówka została także wyposażona w w panele fotowoltaiczne zasilające ją energią elektryczną oraz recyklomat, czyli automat, w którym klienci będą mogli dokonać zwrotu plastikowych butelek PET oraz puszek aluminiowych po zakupionych wcześniej napojach.

Dodatkowo na parkingu skórzewskiej Biedronki stanęła ładowarka dla samochodów elektrycznych, w której w jednym momencie będzie można naładować dwa pojazdy – dzięki współpracy z Powerdot. Za pomocą szybkiego złącza ładowanie potrwa średnio 20-30 minut.