Głównym elementem BIK HUB jest piaskownica technologiczna, adresowana do przedsiębiorców z sektora finansów, a także innych segmentów rynku, startupów, fintechów. Program BIK popierają i współtworzą strategiczni partnerzy – Microsoft, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Fundacja Fintech Poland.

Pierwszą inicjatywą w ramach programu jest BIK Open API – platformą, która integruje dane z wielu źródeł, od różnych podmiotów, działających w obszarach nieruchomości, finansów, ubezpieczeń, badań konsumenckich, digital marketingu oraz data science. Dane te mogą posłużyć przedsiębiorcom np. do zwiększenia dokładności analiz, czy tworzenia segmentacji.

Co oferuje platforma BIK Open API?

Platforma BIK Open API zapewnia dostęp do wielu danych źródłowych w jednym miejscu. Umożliwia użytkownikom np. weryfikację firm, ujętych w bazach publicznych takich jak KRS, REGON, CEiDG oraz w bazie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

BIK Open API pomoże także w oszacowaniu potencjału wybranej lokalizacji. Jest to możliwe dzięki dostępowi do informacji o cechach danego terenu np. o typie zabudowy, średnich cenach nieruchomości czy najmu, o specyfice i preferencjach zakupowych mieszkańców. Dostęp do platformy pozwoli na wyszukiwanie tzw. POI, czyli Points of Interest i pomoże w ustalaniu ich odległości od określonego punktu adresowego.

Ponadto w ramach BIK Open API dostępne będą usługi opcjonalnie wzbogacone o statystyki kredytowe w ujęciu geograficznym. Dane historyczne m.in. na temat zachowań konsumenckich pozwolą tworzyć scenariusze aktywności sprzedażowych, aktywności marketingowych, wykorzystujących ścieżki customer journey dla określonych obszarów, lokalizacji i grup klientów.

Ruszyły zapisy do programu BIK HUB

Udział w programie jest bezpłatny. Firmy zainteresowane uczestnictwem w BIK HUB, mogą już przesyłać swoje zgłoszenia za pomocą formularza aplikacyjnego na stronie https://www.bikhub.pl.

Uczestnictwo w BIK HUB to nie tylko możliwość weryfikacji pomysłów biznesowych, ale także perspektywa zainteresowania wypracowanym rozwiązaniem instytucji, z którymi współpracuje BIK. Może to oznaczać szybką ścieżkę monetyzacji najbardziej obiecujących projektów. Co więcej w ramach piaskownicy BIK zapewniany jest również dostęp do specjalistycznych konsultacji na każdym etapie testów.

Jednym z celów BIK jest wspieranie przedsiębiorczości, nowa inicjatywa ma pomóc w jego realizacji. BIK Hub był jednym z partnerów Fintech StartUp Areny, konkursu dla startupów organizowanego w ramach Fintech Summit Poland 2021. Tegoroczna rywalizacja dostawców innowacyjnych rozwiązań zakończyła się zwycięstwem Simpl.rent