Partner serwisuVisa dla biznesu

BIK


Biuro Informacji Kredytowej SA to firma założona przez Związek Banków Polskich działająca na podstawie przepisów Prawa Bankowego. Jej zadaniem jest zbieranie danych o klientach bankowych, tak by możliwe było sprawdzenie ich zdolności kredytowej oraz ustalenie scoringu kredytowego. Biuro Informacji Kredytowej ma praktycznie całkowite pokrycie w rynku wymiany danych o klientach bankowych. BIK oferuje także usługi dla konsumentów np. Alerty BIK, które służą ochronie przed kradzieżą tożsamości.
BIK: mikrofirmy zaciągają coraz mniej kredytów
30 sierpnia 2022, 09:15

W lipcu banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom mniej kredytów niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Największe spadki dotyczą kredytów inwestycyjnych (-40,0%).

BLIK jest już dostępny na platformie Stripe
18 lipca 2022, 11:23

Teraz klienci Stripe mogą korzystać z BLIKA do przyjmowania płatności w Internecie bez konieczności dodatkowej integracji.

O nowościach w wachlarzu usług BIK słów kilka [Wideo]
14 lipca 2022, 14:38

Andrzej Zduńczyk opowiedział nam m.in. o BIK open API. Pojawiły się takie zagadnienia jak wspieranie młodych fintechów, czy zakres danych udostępnianych w ramach wspomnianego projektu.

Piaskownica BIK HUB zyskuje kolejnych partnerów
15 czerwca 2022, 11:16

Obecnie w piaskownicy jest dostępnych ponad 700 wymiarów danych, które zostały poddane geolokalizacji i wzbogacone o wybrane dane statystyczno-finansowe z samego BIK.

BIK inwestuje w fintech z funduszu mBanku
1 czerwca 2022, 09:52

BIK włączył do swojego portfolio markę Digital Fingerprints – twórcę rozwiązań z zakresu biometrii behawioralnej.