BIK


Biuro Informacji Kredytowej SA to firma założona przez Związek Banków Polskich działająca na podstawie przepisów Prawa Bankowego. Jej zadaniem jest zbieranie danych o klientach bankowych, tak by możliwe było sprawdzenie ich zdolności kredytowej oraz ustalenie scoringu kredytowego. Biuro Informacji Kredytowej ma praktycznie całkowite pokrycie w rynku wymiany danych o klientach bankowych. BIK oferuje także usługi dla konsumentów np. Alerty BIK, które służą ochronie przed kradzieżą tożsamości.
19 września 2023, 11:41
ERGO Hestia nawiązuje współpracę z BIK i Billonem. Wykorzystają technologię blockchain

Dzięki partnerstwu pierwsi klienci ubezpieczyciela otrzymali już swoje dokumenty w postaci trwałego nośnika opartego na blockchainie.

31 października 2022, 10:17
Sprzedaż kredytów dla mikrofirm nadal hamuje

We wrześniu 2022 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r., banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom mniej kredytów (-16,4%) i na niższą wartość (-30,0%).

30 sierpnia 2022, 09:15
BIK: mikrofirmy zaciągają coraz mniej kredytów

W lipcu banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom mniej kredytów niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Największe spadki dotyczą kredytów inwestycyjnych (-40,0%).

18 lipca 2022, 11:23
BLIK jest już dostępny na platformie Stripe

Teraz klienci Stripe mogą korzystać z BLIKA do przyjmowania płatności w Internecie bez konieczności dodatkowej integracji.

14 lipca 2022, 14:38
O nowościach w wachlarzu usług BIK słów kilka [Wideo]

Andrzej Zduńczyk opowiedział nam m.in. o BIK open API. Pojawiły się takie zagadnienia jak wspieranie młodych fintechów, czy zakres danych udostępnianych w ramach wspomnianego projektu.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty