Partner serwisuVisa dla biznesu

BIK


Biuro Informacji Kredytowej SA to firma założona przez Związek Banków Polskich działająca na podstawie przepisów Prawa Bankowego. Jej zadaniem jest zbieranie danych o klientach bankowych, tak by możliwe było sprawdzenie ich zdolności kredytowej oraz ustalenie scoringu kredytowego. Biuro Informacji Kredytowej ma praktycznie całkowite pokrycie w rynku wymiany danych o klientach bankowych. BIK oferuje także usługi dla konsumentów np. Alerty BIK, które służą ochronie przed kradzieżą tożsamości.
BIK uruchomił własną aplikację, w której sprawdzisz swoją historię kredytową
January 18, 2021, 9:44 AM

Biuro Informacji Kredytowej udostępniło aplikację mobilną, która zapewnia szybki i wygodny dostęp do informacji o historii kredytowej. Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS.

Spada liczba kart kredytowych. W 2020 roku wydano ich znacznie mniej niż wcześniej
January 5, 2021, 2:11 PM

W ciągu ostatnich 11 miesięcy wydano niemal połowę mniej kart kredytowych niż w 2019 roku. Nadal stanowią one jednak popularny środek płatniczy w Internecie.

ING Bank Śląski udostępnia Alerty BIK w serwisie transakcyjnym
December 3, 2020, 10:21 AM

ING Bank Śląski we współpracy z Biurem Informacji Kredytowej udostępnił klientom indywidualnym możliwość zakupu Alertów i Raportów BIK w serwisie Moje ING.

BIK udostępni aplikację mobilną
November 26, 2020, 3:50 PM

Z zapowiedzi BIK-u wynika, że  jeszcze w tym roku, czyli w najbliższych tygodniach za rynku zadebiutuje Aplikacja mobilna „Mój BIK - bezpieczne finanse”. 

W dwa miesiące pandemii zaległości Polaków wzrosły do 81 mld zł
July 27, 2020, 11:06 AM

Nieopłacone rachunki i raty kredytów, mimo możliwości skorzystania z wakacji kredytowych, wzrosły w ciągu kwietnia i maja o ponad 1,2 mld zł - podaje BIK.