BIK


Biuro Informacji Kredytowej SA to firma założona przez Związek Banków Polskich działająca na podstawie przepisów Prawa Bankowego. Jej zadaniem jest zbieranie danych o klientach bankowych, tak by możliwe było sprawdzenie ich zdolności kredytowej oraz ustalenie scoringu kredytowego. Biuro Informacji Kredytowej ma praktycznie całkowite pokrycie w rynku wymiany danych o klientach bankowych. BIK oferuje także usługi dla konsumentów np. Alerty BIK, które służą ochronie przed kradzieżą tożsamości.
31 października 2022, 10:17
Sprzedaż kredytów dla mikrofirm nadal hamuje

We wrześniu 2022 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r., banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom mniej kredytów (-16,4%) i na niższą wartość (-30,0%).

30 sierpnia 2022, 09:15
BIK: mikrofirmy zaciągają coraz mniej kredytów

W lipcu banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom mniej kredytów niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Największe spadki dotyczą kredytów inwestycyjnych (-40,0%).

18 lipca 2022, 11:23
BLIK jest już dostępny na platformie Stripe

Teraz klienci Stripe mogą korzystać z BLIKA do przyjmowania płatności w Internecie bez konieczności dodatkowej integracji.

14 lipca 2022, 14:38
O nowościach w wachlarzu usług BIK słów kilka [Wideo]

Andrzej Zduńczyk opowiedział nam m.in. o BIK open API. Pojawiły się takie zagadnienia jak wspieranie młodych fintechów, czy zakres danych udostępnianych w ramach wspomnianego projektu.

15 czerwca 2022, 11:16
Piaskownica BIK HUB zyskuje kolejnych partnerów

Obecnie w piaskownicy jest dostępnych ponad 700 wymiarów danych, które zostały poddane geolokalizacji i wzbogacone o wybrane dane statystyczno-finansowe z samego BIK.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty