Najwięcej przelewów z Polski wykonywanych jest do Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Nigerii, Turcji i Niemiec. Za wdrożenie BLIKA dla klientów TransferGo odpowiada fintech Autopay.

TransferGo udostępnia BLIKA jako nową metodę płatności

Każdego roku TransferGo odnotowuje wzrost transakcji wykonywanych z Polski do innych krajów. W 2022 roku było to ponad 2,3 mln na kwotę ponad 1,872 mln złoty, czyli 49% więcej transferów niż w roku 2021. W 2023 roku TransferGo spodziewa się rekordu wykonanych transakcji powyżej 3 mln.

BLIK jest najczęściej wybieranym przez Polaków sposobem rozliczeń. Stał się również bardzo popularny wśród imigrantów mieszkających i pracujących w Polsce, którzy korzystają z naszych usług. W połowie sierpnia bieżącego roku udostępniliśmy usługę w 100% na wszystkich kanałach tj. web, Android oraz iOS. Od momentu wdrożenia zostało już wykonanych około 30 tys transakcji na kwotę ponad 2 mln EUR – mówi Dorota Dyakowska, Global Relationship Manager, odpowiedzialna za wprowadzenie BLIK na rynku Polski.

Zgodnie z najnowszymi danymi Polskiego Standardu Płatności – w piątek, 8 września bieżącego roku użytkownicy BLIKA wykonali za jego pomocą przeszło 7 mln transakcji. To nowy, nieosiągnięty dotąd rekord w dziennej liczbie operacji BLIKIEM, które zostały zrealizowane we wszystkich kanałach – e-commerce, POS, ATM oraz P2P.