To nowy, nieosiągnięty dotąd rekord w dziennej liczbie operacji BLIKIEM, które zostały zrealizowane we wszystkich kanałach – e-commerce, POS, ATM oraz P2P.

W jeden dzień BLIKIEM zrealizowano ponad 7 mln transakcji

BLIK to metoda płatności, która jest dziś dostępna praktycznie dla wszystkich użytkowników bankowych aplikacji mobilnych. Mogą oni rozliczyć się za jego pomocą online, offline, a także wypłacać i wpłacać pieniądze w bankomatach oraz realizować przelewy na telefon. Na co dzień aktywnie i regularnie korzysta z BLIKA ponad 14 mln osób. W tym roku zrealizowali oni już ponad miliard transakcji, co oznacza, że od startu systemu łączna liczba operacji to 3,8 mld.

Od kwietnia do czerwca 2023 roku użytkownicy BLIKA zrealizowali 426 mln transakcji o wartości 57,9 mld zł. W analizowanym okresie najdynamiczniej rosła liczba przelewów na telefon BLIK. Polacy skorzystali z tej usługi aż 100 mln razy. Rosnącym zainteresowaniem użytkowników cieszyły się również płatności zbliżeniowe BLIK. W drugim kwartale 2023 r. zapłacono w ten sposób 32,5 mln razy – to dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2022 roku.

Od stycznia do sierpnia 2023 roku użytkownicy BLIKA wykonali 1 miliard transakcji, ustanawiając tym samym nowy rekord.