W tym momencie urządzenia Novitus Vega Taxi online są już dostępne w kilku tysiącach taksówek w całej Polsce. Kolejne tego typu wdrożenia planowane są w innych branżach usługowych.

PayTel i Novitus z nowym rozwiązaniem dla płatności BLIK

Taksówkarz może dowolnie kształtować akceptowane przez siebie formy płatności, decydując się wyłącznie na płatności BLIK lub integrując przez USB kasę z terminalem, oferować także płatności kartowe. Takie rozwiązanie ma wpłynąć między innymi na wygodę i bezpieczeństwo pasażerów – czytamy w komunikacie.

Kilka miesięcy temu PayTel nawiązał współpracę z Nest Bankiem, z którym wprowadził na rynek terminal w smartfonie. Rozwiązanie o nazwie Nest POS na początku było dostępne dla przedsiębiorców posiadających konto firmowe w Nest Banku. Wcześniej fintech udostępnił podobne rozwiązanie wspólnie z Bankiem Millennium.

Swojego własnego softposa, czyli terminal aplikacyjny PayTel rozwija od początku zeszłego roku. to terminal płatniczy w formie aplikacji na urządzenia (telefon lub tablet) z systemem Android w wersji 6.X lub nowszej. Z punktu widzenia klienta działa on podobnie jak tradycyjne terminale. W celu dokonania płatności, należy przyłożyć kartę lub telefon czy też smartwatch lub smartband do urządzenia sprzedawcy, posiadającego zainstalowaną aplikację. Transakcja może być dokonana na dowolną kwotę, przy czym powyżej limitu dla płatności zbliżeniowych (100 PLN) standardowo wymagana będzie dodatkowa autoryzacja na urządzeniu klienta lub wprowadzenie PIN-u (w przypadku płatności kartą).