W Nest Banku terminal w telefonie można mieć za darmo przez 5 miesięcy, później opłata wynosi 5,99 zł miesięcznie. Dodatkowo, jeżeli przedsiębiorca w ciągu pierwszych trzech pełnych miesięcy osiągnie średnie obroty w aplikacji Nest POS powyżej 5 tys. zł, otrzyma 100 zł premii od banku.

Nest POS przekształci smartfon w terminal płatniczy

Aplikacja Nest POS umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych kartą płatniczą, BLIKIEM czy telefonem lub zegarkiem. Za pomocą aplikacji sprzedawca przyjmie płatność bez względu na wysokość kwoty transakcji. Standardowo, w przypadku płatności powyżej 100 zł, klient musi wpisać na ekranie kod PIN.

Aplikację można zainstalować na smartfonie, a także na innych urządzeniach z systemem Android i czytnikiem zbliżeniowym NFC. Mogą to być na przykład urządzenia kurierskie czy tablety wykorzystywane w gastronomii.

Jak zacząć korzystać z aplikacji Nest POS? W tym celu należy, jako klient Nest Banku, zalogować się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej i wypełnić stosowny wniosek. Następnie konieczne będzie podpisanie elektronicznie umowy z PayTel, którą otrzymuje się po rozmowie oraz weryfikacji z przedstawicielem firmy. Ostatnim krokiem jest pobranie aplikacji ze sklepu Google Play.

Tym samym Nest Bank dołącza do grona banków, które udostępniły swojego SoftPosa. Wcześniej na współpracę z PayTel zdecydował się Bank Millennium – w efekcie na rynku pojawiła się aplikacja Millennium POS. Podobne rozwiązanie wdrożył także m.in. ING Bank Śląski oraz Credit Agricole. Swój własny projekt rozwija także wspomniany PayTel.