Dzięki temu klienci Allegro nie będą już dostawać obszernych załączników w mailach, a nowe wersje regulaminu będą dla nich dostępne po kliknięciu w odpowiedni link – otrzymany od Allegro. Dostęp do dokumentów ma być możliwy przez 10 lat.

Allegro skorzysta z trwałego nośnika na blockchainie

Trwały nośnik bazuje na technologii blockchain i macierzy WORM. Gwarantuje to klientom niezmienność i niezaprzeczalność otrzymywanych dokumentów. Ma to być pierwsze zastosowanie trwałego nośnika w sektorze e-commerce.

Dzięki współpracy z KIR, dokumenty takie jak regulamin Allegro będą udostępniane w technologii WORM (Write Once, Read Many), gwarantującej niezmienność zapisanych plików. Dodatkowym wzmocnieniem są zabezpieczenia za pomocą skrótów typu hash (rodzaj sum kontrolnych opartych na technikach kryptograficznych), przechowywanych w sieci blockchain.

‘Hash’ jest unikalnym identyfikatorem każdego zapisanego dokumentu, pozwalającym na weryfikację jego autentyczności i integralności. W ten sposób, klienci serwisu zyskają całodobowy dostęp do dokumentów i pewność, że zapisane pliki nie zostaną zmienione lub usunięte bez ich wiedzy – czytamy w komunikacie.

Trwały nośnik jest usługą opracowaną przez KIR wspólnie z partnerami technologicznymi – Hitachi, IBM Polska oraz Chmurą Krajową. Wcześniej został on wdrożony między innymi przez takie banki jak BNP Paribas, czy PKO Bank Polski.