Usługa działa dla kart do konta, przedpłaconych i kredytowych dla klientów indywidualnych. Listę serwisów, w których regularnie płacimy kartą można znaleźć w Usługach – Zaplanowane i cykliczne płatności – Subskrypcje.

Jak działa blokowanie subskrypcji?

Klienci mogą sprawdzić jaką kartą płacą za usługę i zablokować te płatności, jeśli na przykład planują przerwę w korzystaniu z usługi lub potrzebują czasu, by ją anulować. Można zablokować jedną wybraną subskrypcję dla danej karty. Po zablokowaniu płatności dostawca usługi nie będzie mógł automatycznie obciążyć naszej karty żadną cykliczną płatnością.

Blokada subskrypcji nie rozwiązuje umowy z dostawcą. Klient musi się z nim bezpośrednio skontaktować i rozwiązać lub zmienić umowę. W przypadku zmiany zdania można odblokować płatności i dalej korzystać z usługi – czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

Kilka tygodni temu ING Bank Śląski udostępnił odroczone płatności dla firm od PragmaGO w bramce płatniczej imoje. Dzięki temu również firmy mogą kupować produkty i usługi, korzystając z odroczonej płatności nawet do 60 dni. Usługa będzie dostępna obok płatności Twisto i PayPo, z których mogą korzystać klienci indywidualni.