Partner serwisu Visa dla biznesu

BNP Paribas rozszerza współpracę z Grupą CIECH. Zapewnia limit faktoringu do kwoty 200 mln złotych

Fintek
Fintek
#BNP Paribas
Opublikowano: 26 maja 2020, 10:29 Aktualizacja: 26 maja 2020, 10:51

Bank BNP Paribas i spółki z Grupy CIECH podpisały umowę na faktoring odwrotny. W ramach współpracy Grupa CIECH otrzymała do dyspozycji łącznie 200 mln złotych limitu, który może zostać wykorzystany np. przy zakupie surowców, półproduktów czy usług.

BNP Paribas rozwija sieć bezgotówkowych oddziałów

Limit 200 milionów złotych jest rozdzielony na spółki polskie: CIECH, CIECH Sarzyna, CIECH Pianki, CIECH Soda Polska i CIECH Vitrosilicon (150 mln zł) oraz niemieckie: CIECH Soda Deutschland i CIECH Energy Deutschland (50 mln zł) – czytamy w komunikacie.

Współpraca Grupy CIECH i BNP Paribas

– Faktoring odwrotny to już kolejny obszar naszej współpracy z Grupą CIECH, co potwierdza wzajemne zaufanie. Relacja rozpoczęła się cztery lata temu od usługi faktoringu i od tego czasu stale ją poszerzamy. Mam przekonanie, że podpisana umowa wpłynie pozytywnie na relacje Grupy z dostawcami, co jest szczególnie istotne w obliczu zaistniałej sytuacji rynkowej oraz przyczyni się do zwiększenia płynności finansowej – mówi Marta Wiśniewska, dyrektor ds. Klientów Strategicznych w Biurze Dużych Korporacji Banku BNP Paribas.

Współpraca z CIECH wpisuje się w strategię budowania przez bank trwałych relacji z klientami, opartych na głębokim zrozumieniu ich potrzeb i specyfiki biznesu oraz elastycznym podejściu do oczekiwań.

Faktoring odwrotny, w przeciwieństwie do tradycyjnego, to usługa skierowana do podmiotu kupującego. Spółki z Grupy CIECH będą mogły przeznaczyć 200 milionów złotych na przyspieszenie zapłaty swoim dostawcom, jednocześnie odkładając spłatę własnych należności w czasie. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa płynność finansową firmy, ale także – dzięki terminowemu regulowaniu zobowiązań – pozytywnie wpływa na relacje biznesowe ze stałymi dostawcami.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bnp-paribas-rozszerza-wspolprace-z-grupa-ciech-zapewnia-limit-faktoringu-do-kwoty-200-mln-zlotych