Dodatkowo, pierwsi użytkownicy platformy, którzy zdecydują się na wybrane finansowanie będą mogli liczyć na promocję – do zdobycia jest  35 voucherów Euronet „wypłata bez użycia karty”, każdy o wartości 2 000 zł.

Wcześniej podobną platformę do zakupu aut udostępnił PKO Bank Polski – rozwiązanie nazywa się Automarket. W lipcu bieżącego roku serwis obchodził trzecie urodziny. Przy okazji spółka podzieliła się planami na najbliższe miesiące, wśród których jest między innymi otwarcie fizycznych salonów sprzedaży.

Nowa platforma do zakupu, leasingu i wynajmu aut

Bank BNP Paribas we współpracy z Arval Service Lease Polska i BNP Paribas Leasing Solutions wprowadził na rynek nową platformę zakupową mamGO. Na platformie dostępne są różne marki samochodów, dostępne od ręki, zarówno spalinowe, jak i elektryczne, oferowane przez partnerów banku: dealerów, brokerów samochodowych oraz Arval.

Platforma udostępnia trzy formy finansowania do wyboru: kredyt samochodowy w Banku BNP Paribas, wynajem od Arval lub leasing w BNP Paribas Leasing Solutions. Na platformie dostępna jest także porównywarka ofert finansowych i pojazdów, kalkulator opłat i rat miesięcznych.

Licznik emisji CO2 każdego modelu to natomiast narzędzie, które ma ułatwić klientom podjęcie decyzji związanych z ew. zrównoważoną transformacją lub po prostu dopasowaną do wyznawanych przez nich wartości. Klient na mamGo znajdzie też informacje na temat samochodów elektrycznych.

Platforma jest dostępna pod adresem: mamgo.pl

Jak działa nowa platforma mamGO od BNP Paribas?

Zakup lub wynajem auta rozpoczyna się od wyboru pojazdu z oferty internetowej. Następnie klient ma do wyboru trzy możliwości. Jeśli jest zainteresowany zakupem samochodu i kredytem, może skorzystać z wniosku online w BNP Paribas. Oczekiwanie na decyzję kredytową ma trwać krótko,  zazwyczaj w ciągu jednego dnia.

Z kolei wybierając wynajem długoterminowy pojazdu lub leasing, wystarczy również zapoznać się z ofertą i wypełnić formularz kontaktowy. Contact center skontaktuje się z klientem,  aby wesprzeć go w przygotowaniu wniosku kredytowego. W ramach oferty od Arval, klienci będą mogli skorzystać m.in. z formuły Flex, czyli wynajmu w modelu subskrypcyjnym dla osób prywatnych i mikrofirm. Okres wynajmu pojazdu to 36 miesięcy, a umowa może zostać zakończona bez żadnych konsekwencji finansowych w dowolnym momencie, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Po uzyskaniu decyzji o przyznaniu finansowania klienci zostaną zaproszeni do dealera gdzie podpisywana jest umowa, a klient odbiera swój nowy pojazd. Pierwsi użytkownicy platformy mamGO, będą mogli skorzystać z przewidzianej dla nich promocji i odebrać voucher Euronet o wartości 2 000 zł.