Dzięki najnowszej rundzie finansowania Bolt przyspieszy swoją ekspansję w 2022 roku i uruchomi setki sklepów Bolt Market w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W sumie z usług firmy korzysta już 100 mln klientów w 45 krajach i ponad 400 miastach w Europie i Afryce.

Bolt z największą rundą finansowania w swojej historii

Bolt oferuje między innymi wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych, przewóz osób, krótkoterminowe wypożyczanie aut – Bolt Drive, dostawy jedzenia z restauracji – Bolt Food, czy usługę ekspresowych zakupów – Bolt Market.

Firma udostępniła także szereg rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa jazdy na hulajnogach – to istotny temat z punktu widzenia regulacji. Chodzi m.in. o zapobieganie jeździe w tzw. tandemie (wykrywanie jazdy przez więcej niż jedną osobę na jednym urządzeniu), test zapobiegający jeździe po alkoholu oraz system zapobiegania poślizgom.

– W ciągu ostatnich ośmiu lat w Bolt opracowaliśmy produkty, które oferują lepsze i bardziej przystępne cenowo rozwiązania dla niemal każdego sposobu użycia prywatnego samochodu. Współpracujemy z miastami, aby pomóc lokalnej społeczności w przejściu na „lekkie” pojazdy, takie jak hulajnogi i e-rowery, czy na rozwiązania z obszaru mobilności współdzielonej – przewozy lub car-sharing tak, aby przekształcić obszary miejskie w zrównoważone i przyjazne dla ludzi – powiedział Markus Villig, założyciel i CEO Bolt.

Najnowszym wdrożeniem firmy jest Bolt Market – czyli ekspresowa dostawa zakupów. W celu skorzystania z nowej usługi należy mieć zainstalowaną aplikację Bolt Food. W aplikacji jest widoczna ikona Bolt Market, kliknięcie w nią przenosi do wirtualnego sklepu. Rozwiązanie jest już dostępne w Warszawie, a dzięki współpracy z firmą Dotykacka ma się pojawić także w kolejnych miastach.