BrokerUFG to system, który pełni rolę scentralizowanego repozytorium danych i obsługuje automatyczne raportowanie i kooperację z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym (UFG). Mechanizm systemu zasila dane w UFG online przy wykorzystaniu trybów C i X oraz uzupełnianie brakujących danych. Na początku bieżącego roku PKO Ubezpieczenia podpisało z Makeitright umowę na wdrożenie powyższego rozwiązania.

BrokerUFG zyskuje nowe funkcje

Od teraz platforma umożliwia ubezpieczycielom dostęp do informacji o wykroczeniach, punktach karnych i uprawnieniach kierowców. Ma być to odpowiedź na zmiany prawne i idące za nimi potrzeby rynkowe. W pierwszej połowie 2022 roku było ich już całkiem sporo.

Warto przy okazji przypomnieć, że powyższy produkt zdobył nagrodę główną w kategorii InsurTech na Fintech Summit Poland 2021. Nagrodę przyznała redakcja Fintek.pl oraz Rada Programowa, składająca się z ponad 30 ekspertów z branży.

Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Dotychczas BrokerUFG posiadał szerokie spektrum automatyzacji, która obejmowała m.in. wyjaśnianie niezgodności danych wewnętrznych, raportowanie online, czy dostęp do danych CEPIK 2.0.