Fortuna jest pierwszym legalnie działającym w Polsce bukmacherem, który oferuje swoim nowym klientom możliwość całkowicie zdalnego potwierdzenia tożsamości i weryfikację wieku, co jest wymagane przy zakładaniu konta w serwisie bukmacherskim. Proces uwierzytelniania klienta odbywa się poprzez bankowość internetową w oparciu o dane, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot, np. bank.

Fortuna udostępnia potwierdzanie tożsamości za pomocą mojeID

– Mam świadomość jak ważny dla współczesnego klienta jest dziś szybki i bezpieczny dostęp do różnego rodzaju usług online. Wdrożenie w Fortunie rozwiązania opracowanego przez KIR to krok właśnie w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa danych naszych klientów. Firmy bukmacherskie, ze względu na zapisy ustawy hazardowej, są zobowiązane do potwierdzenia tożsamości swoich klientów. Część z nich postrzega proces weryfikacji tożsamości poprzez przesłanie skanów dowodu osobistego, jako coś skomplikowanego, czy wręcz barierę zniechęcającą do założenia konta. Cieszę się, że dzięki współpracy z KIR możemy w jeszcze prostszy, a przy tym przede wszystkim bezpieczny i wygodny sposób przeprowadzać proces identyfikacji gracza – mówi Konrad Komarczuk, Prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

mojeID jest narzędziem służącym wyłącznie do potwierdzania tożsamości klienta. Bank uczestniczący w tym procesie nie otrzymuje żadnych informacji na temat usług, z których dana osoba korzysta, a firma bukmacherska nie ma dostępu do bankowych danych logowania.

– Zagwarantowanie bezpieczeństwa i poufności danych, szczególnie w kontekście usług świadczonych online, jest warunkiem krytycznym rozwoju sektora bukmacherskiego. mojeID jest rozwiązaniem spełniającym szczególnie wysokie wymagania tego sektora w zakresie potwierdzania tożsamości klientów – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

Zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą mojeID jest wykorzystywane przez dynamicznie rosnącą liczbę dostawców usług, reprezentujących m.in. energetykę, ubezpieczenia, prywatną służbę zdrowia oraz usługi finansowe. Usługa KIR wspiera efektywne funkcjonowanie klienta w cyfrowych relacjach z podmiotami sektora komercyjnego i agendami administracji publicznej.