Kilka tygodni temu, 5 czerwca, na stanowisko prezesa zarządu został warunkowo powołany Cezary Kocik. Ponadto, komisja ds. wynagrodzeń i nominacji Rady Nadzorczej zarekomendowała Krzysztofa Bratosa jako kandydata na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. bankowości detalicznej na miejsce Cezarego Kocika.

Zmiany w zarządzie mBanku

Cezary Stypułowski był prezesem mBanku od października 2010 roku. Wśród podjętych w tym czasie działań na szczególną uwagę zasługuje między innymi nowa platforma bankowości internetowej, którą bank udostępnił klientom detalicznym w czerwcu 2013 r. Znalazło się w niej ponad 200 nowych funkcji, w tym autorski program „mOkazje”, jak również jeden z pierwszych na polskim rynku menedżer finansów.

Także w 2013 r. mBank przeszedł proces rebrandingu a funkcjonujące do tej pory trzy marki (BRE Bank, mBank i MultiBank) zostały połączone pod jednym brandem mBanku. W lutym 2014 r. mBank zaprezentował pierwszą w pełni transakcyjną aplikację mobilną, z której już po roku korzystał milion klientów. Obecnie używa jej już 3,7 mln klientów w Polsce, Słowacji i Czechach.

Nowym prezesem mBanku zostanie Cezary Kocik. Od 2012 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu ds. bankowości detalicznej. Od 2004 r. tworzy wraz z zespołem bankowości detalicznej mBanku ofertę produktów i usług dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców i małych firm na 3 rynkach: polskim, czeskim i słowackim. Dodatkowo nadzoruje segment klientów private banking i wealth management, biuro maklerskie oraz TFI.