Na portalu Cinkciarz.pl użytkownicy określają, jaką kwotę pożyczki potrzebują, w jakiej walucie i kiedy spłacą swoje zobowiązanie. Następnie wypełniają wniosek online oraz czekają na decyzję i pieniądze. Klienci fintechu mogą już brać pożyczki w złotych, euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich lub frankach szwajcarskich do kwoty 5 tys. zł, na nawet 12 miesięcy.

Pożyczki wielowalutowe od Cinkciarz.pl

Użytkownicy Cinkciarz.pl mają wybór, czy chcą wypłacić pożyczkę na rachunek bankowy, czy bezpośrednio na swoją kartę wielowalutową. Jeśli klient zdecyduje się na drugą opcję, ale nie posiada jeszcze karty od fintechu, to w trakcie składania wniosku o pożyczkę może zamówić jej wirtualną wersję.

Dzięki wypłacie pożyczki na kartę użytkownicy dostają środki natychmiast, a prowizje są niższe. Klienci nie muszą mieć konta walutowego w banku, aby otrzymać pieniądze w danej walucie. Kolejnym benefitem jest ułatwienie procesu spłaty – w ustalonym terminie środki mogą być pobierane automatycznie z rachunku karty fintechu lub z portfela walutowego.

– W obliczu wysokich stóp procentowych i mniejszej zdolności kredytowej coraz więcej osób nie jest w stanie zdążyć lub poradzić sobie z uregulowaniem wszystkich bieżących płatności. Z tego powodu wydłużyliśmy okres spłaty naszych pożyczek i wprowadziliśmy raty. Zwiększyliśmy też maksymalną kwotę, na jaką można u nas wziąć pożyczkę. Wiele osób na co dzień rozlicza się w innych walutach, np. mając kredyty we frankach czy zarobki w euro, dlatego liczymy, że wprowadzone nowości umożliwią im wygodniejsze zarządzanie finansami – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.