Wartość udzielonych pożyczek wielowalutowych zwiększyła się w 2021 r. aż o 6247%. Ich liczba wzrosła o 4410%, w zestawieniu z danymi z 2020 roku. Obecnie, sytuacja wciąż zdaje się być na korzyść pożyczkodawców.

Cinkciarz.pl stawia na cross-selling oraz UX

Coraz większe zainteresowanie pożyczkami wielowalutowymi, dostępnymi na Cinkciarz.pl, przekłada się na rozwój całej usługi. Użytkownicy mogą od teraz zadecydować, czy chcą wypłacić pożyczkę na rachunek bankowy (jak obecnie), czy na kartę wielowalutową fintechu. Jeśli klient zdecyduje się na drugą opcję, ale nie posiada jeszcze karty, to w trakcie składania wniosku o pożyczkę może zamówić jej wirtualną wersję.

Dodatkowo, środki mogą być już pobierane automatycznie w terminie spłaty pożyczki – z rachunku kartowego lub z portfela walutowego. W przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej, środki zostaną błyskawicznie wypłacone na nową, darmową kartę wielowalutową. Dzięki wypłacie pożyczki na kartę, użytkownicy dostają pieniądze natychmiast, a prowizje są niższe.

Klienci nie muszą mieć konta wielowalutowego w banku, aby otrzymać pieniądze w danej walucie. Kolejnym benefitem jest ułatwienie procesu spłaty. Fintech może automatycznie pobierać środki w ustalonym terminie z rachunku karty czy z portfela walutowego.