Partner serwisu Visa dla biznesu

Citi Handlowy udostępnia mobilną autoryzację

Fintek
Fintek
#Bankowość
Opublikowano: 17 lipca 2020, 10:40 Aktualizacja: 17 lipca 2020, 10:42

Citi Handlowy wdrożył nową metodę uwierzytelniania transakcji online. Dzięki mobilnej autoryzacji wszystkie operacje bankowe zlecone w bankowości elektronicznej można potwierdzić jednym, samodzielnie nadanym kodem Citi Mobile Token PIN.

Citi Handlowy udostępnia mobilną autoryzację w aplikacji

Dzięki nowemu rozwiązaniu klienci nie muszą już przepisywać kodów autoryzacyjnych wysyłanych w wiadomości SMS. Zlecając transakcję w systemie bankowości elektronicznej Citibank Online klient otrzymuje na telefon komórkowy powiadomienie ze szczegółami danej transakcji: kwotą, nazwą odbiorcy przelewu i czterema ostatnimi cyframi numeru rachunku, na który zlecany jest przelew. Jeśli dane są poprawne, taką transakcję wystarczy potwierdzić nadanym przez siebie 6-cyfrowym kodem Citi Mobile Token PIN i  w ten sposób autoryzować transakcję.

citi handlowy mobilna autoryzacja

Mobilna autoryzacja w Citi Handlowym

Mobilna autoryzacja jest dostępna dla klientów, którzy mają zainstalowaną aplikację Citi Mobile. Aby uruchomić autoryzację mobilną należy w aplikacji aktywować usługę Citi Mobile Token i ustawić indywidualny Citi Mobile Token PIN (6-cyfrowy kod do uwierzytelniania operacji) oraz włączyć usługę otrzymywania powiadomień z aplikacji Citi Mobile .

Każdorazowe powiadomienie o o autoryzacji operacji wymaga podania Citi Mobile Token PIN, co uniemożliwia uwierzytelnienie transakcji np. w przypadku zgubienia telefonu. Nowa wersja aplikacji z funkcją mobilnej autoryzacji jest już dostępna w sklepach AppStore i Google Play.

To kolejna nowość wdrożona przez bank. Wcześniej Citi Handlowy udostępnił między innymi usługę wielowalutową Citibank Global Wallet oraz wprowadził możliwość zakładania rachunku za pomocą selfie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

citi-handlowy-udostepnia-mobilna-autoryzacje