Partner serwisu Visa dla biznesu

Co firmy informatyczne mają do zaoferowania przedsiębiorcom?

Fintek
Fintek
Opublikowano: 6 listopada 2019, 09:00 Aktualizacja: 8 listopada 2019, 12:13

Czy FinTech ma cokolwiek do zaoferowania przedsiębiorcom działającym poza branżą bankową? Okazuje się, że tak – a z każdym rokiem wachlarz propozycji się powiększa.

Co firmy informatyczne mają do zaoferowania przedsiębiorcom?

Przedsiębiorcy mają duży wybór, jeśli chodzi o oprogramowanie do obsługi i kontroli płatności. Mowa chociażby o systemach, które centralizują proces wysyłania przelewów, importowania i eksportowania wyciągów z konta czy też kontrolowania salda. Dzięki aplikacjom biznesowym możliwa jest pełna integracja z bankami, na przykład z systemem ING Business Online.

Oferta dla przedsiębiorców ze strony firm IT

W dużych i bardzo dużych firmach funkcjonują systemy ERP – oprogramowanie do planowania zasobów, upraszczania i przyspieszania realizacji procesów biznesowych. Jednak nie każdy przedsiębiorca wie, że systemy te można rozbudować także o moduły finansowe, wspierające bankowość online. Jedną z najważniejszych zalet rozwiązań informatycznych dla firm jest elastyczność i możliwość ciągłego dostosowywania systemów do aktualnych i przyszłych potrzeb. Kolejna to ciągłe aktualizacje i ulepszenia. Dobrym przykładem jest tu społeczność SAP – oprogramowanie stale jest rozwijane, dzięki czemu nowe a potrzebne funkcjonalności pojawiają się regularnie.

By system ERP działający w firmie odpowiadał jej potrzebom i ułatwiał codzienną pracę użytkowników, przydatne jest wsparcie partnera opiekującego się oprogramowaniem, dbającego o jego aktualizowanie i rozbudowę. Mowa o usłudze SAP Maintenance – oferowanej na przykład przez specjalistów z Hicron.

Maintenance opiera się na zasadzie zaufania i partnerskiej współpracy. Dlaczego? Ponieważ polega ona na powierzeniu działania systemu regulującego pracę całego przedsiębiorstwa ekspertom „z zewnątrz”. Specjaliści z firmy informatycznej zajmują się monitorowaniem sprawności oprogramowania, kontrolowaniem nowości w branży i wdrażaniem potrzebnych rozwiązań – współpraca więc musi być bliska i bazująca na zaangażowaniu obu stron.

Największą korzyścią powierzenia opieki nad systemem profesjonalistom, jest możliwość maksymalnego wykorzystania posiadanego oprogramowania. W ramach Maintenance organizowane są szkolenia dla pracowników, partnerzy monitorują efektywność systemu, a w razie konieczności mogą zaproponować jego przeprojektowanie. W efekcie przedsiębiorstwo korzysta z rozwiązania, które faktycznie ułatwia i przyspiesza pracę firmy. Rozbudowany i aktualizowany system przestaje być skomplikowanym oprogramowaniem, a staje się nowoczesnym, dogodnym narzędziem.

[Materiał Partnera]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

co-firmy-informatyczne-maja-do-zaoferowania-przedsiebiorcom