To już kolejny podcast z cyklu realizowanego wspólnie z firmą Tpay. W poprzednich odcinkach rozmawialiśmy między innymi o dyrektywie PSD2 i jej wpływie na rynek płatniczy, a także o nowinkach płatniczych w e-commerce.

Jak działa Widget One Click od Tpay?

W najnowszym odcinku tematem przewodnim jest Widget One Click rozwijany przez Tpay. O jego możliwościach opowiedział nam Mateusz Wachowski, który odpowiada za wdrożenie tego projektu. Ma to być pierwszy interaktywny baner płatniczy w Polsce, a może i na świecie. Korzystając z tego rozwiązania nie trzeba przechodzić do innych podstron w celu dokonania płatności. Transakcje realizujemy za pomocą BLIKA.

Obecnie z Widgetu One Clik korzystają zarówno sklepy internetowe, jak i fundacje. Mowa tutaj między innymi o Fundacji TOPR, Na Ratunek, czy Caritas. W planach jest również ekspansja zagraniczna, ale w tej kwestii wiele zależy od Polskiego Standardu Płatności, czyli operatora BLIKA. Na razie BLIK nie jest jeszcze międzynarodowym rozwiązaniem, chociaż PSP stawia coraz bardziej zdecydowane kroki na ścieżce zagranicznej ekspansji – mowa tutaj chociażby o partnerstwie z Mastercard.

Z Mateuszem Wachowskim rozmawiał Rafał Tomaszewski. Podcast jest dostępny między innymi na Spotfiy, Soundcloud oraz YouTube. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YouTube: