W listopadzie szwedzki BNPL rozpoczął proces tworzenia brytyjskiej spółki holdingowej przed długo wyczekiwaną pierwszą ofertą publiczną w Londynie. Siemiatkowski powiedział jednak Bloombergowi, że większość sprzedaży Klarny pochodzi z USA, więc skłania się on w kierunku IPO na amerykańskiej giełdzie.
Klarna przymierza się do debiutu giełdowego w USA
W listopadzie Sky News poinformowało, że wejście na giełdę może nastąpić w pierwszej połowie 2024 roku, a firma może uzyskać wycenę od 15 do 30 mld dolarów. Byłaby to ponad dwukrotnie wyższa wycena niż podczas ostatniej rundy finansowania w 2022 roku, ale znacznie niższa niż 46 miliardów dolarów, którym firma mogła się pochwalić w roku 2021.
Od czasu spadku wyceny Klarna zaczęła jednak stopniowo odzyskiwać blask, raportując zysk netto za trzeci kwartał 2023 roku, ze szczególnie silnym wzrostem w USA, gdzie odnotowano 46% wzrost wartości towarów brutto rok do roku.
Ostatnio Klarna poinformowała o nawiązaniu współpracy z fintechem Stripe. Polscy detaliści korzystający z usług operatora mogą już aktywować płatności od Klarny w kasach swoich e-sklepów. Szwedzki fintech jest pierwszym dostawcą płatności „kup teraz, zapłać później”, z którym Stripe nawiązał współpracę w Polsce.