Stripe to jeden z największych fintechów na świecie, który pozwala użytkownikom między innymi na akceptowanie i realizowanie płatności online. Stripe oferuje płatności od Klarny już na 22 rynkach zagranicznych m.in.: w Austrii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Klarna nawiązuje partnerstwo ze Stripe

Od 14 kwietnia wszyscy uprawnieni użytkownicy Stripe mogą udostępnić metody płatności od Klarny w kasach swoich e-sklepów także w Polsce, w ciągu kilku minut.Wyniki przedsiębiorców korzystających z Stripe na innych rynkach pokazują, że integracja z Klarną prowadzi do wzrostu sprzedaży średnio o 27 proc. – czytamy w komunikacie.

Wewnętrzne dane Klarny (z USA i Kanady) pokazują, że detaliści korzystający z usługi BNPL odnotowali średnio 41 proc. wzrost średniej wielkości zamówienia i 36 proc. wzrost częstotliwości zakupów – co w konsekwencji doprowadziło do wzrostu przychodów. Dodatkowo, niektórzy sprzedawcy odnotowali, że 40 proc. kupujących za pomocą Klarny, to osoby nowe dla ich marki.

Kilka dni temu pisaliśmy, że Klarna wprowadziła swoją usługę BNPL także do sklepów stacjonarnych w Polsce. Pierwszym partnerem szwedzkiej spółki został Wojas. W celu skorzystania z płatności odroczonych wystarczy zgłosić to w kasie sklepu i podać numer telefonu. Wówczas sprzedawca wygeneruje link do płatności, który przyjdzie do klienta SMS-em. Od tego czasu kupujący ma 30 dni na dokonanie płatności do Klarny.