Zespół Deel to obecnie ponad 1 200 osób w różnych zakątkach świata. Do grona klientów firmy należą między innymi Coinbase, Intercome i Shopify. Startup Deel został założony w 2019 przez Alexa Bouazizi i Shuo Wanga, już teraz zalicza się do klubu jednorożców, czyli przedsięwzięć, których wycena przekracza 1 mld dolarów.

Deel debiutuje w Polsce i planuje dalszy rozwój

Co oferuje Deel? Technologia dostarczana przez amerykańską firmę umożliwia zatrudnianie i zarządzanie globalnymi zespołami – od podpisania umowy zgodnej z lokalnym prawem pracy, przez prowadzenie dokumentacji kadrowej, rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe, pensje oraz bonusy. Środowisko Deel można wykorzystać do wypłacania wynagrodzeń w ponad 120 walutach.

– Dzięki naszemu rozwiązaniu budowanie zespołów stało się jeszcze prostsze. Nie ważne, w jakim miejscu znajduje się pracownik idealnie pasujący na oferowane przez daną firmę stanowisko. To my podpisujemy z nim umowę, płacimy pensję czy udzielamy urlopu. Nasi klienci nie muszą znać specyficznych przepisów prawa pracy w każdym kraju – specjaliści Deel są na bieżąco ze wszystkimi regulacjami – mówi Liina Laas (na zdjęciu), Dyrektor ds. ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej w Deel.

Deel po wejściu do Polski zapowiada dalszą ekspansję. W planach spółki jest rozwój organiczny, jak i ten poprzez zakup podmiotów z obszaru HR i fintech.

– Wchodzimy na kolejne rynki, które mają potrzebę zatrudniania kolejnych ekspertów. Przy takim tempie wzrostu biznesu jak w Polsce i zauważalnych problemach w rekrutacji specjalistów, skutecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie potencjału pracowników z innych krajów, a nawet kontynentów. Jestem przekonana, że polscy przedsiębiorcy szybko zwrócą uwagę na możliwości, jakie daje im Deel – komentuje Liina Laas.