W związku ze strategiczną decyzją właściciela Diners Club Polska Sp. z.o.o. o zaprzestaniu świadczenia usług płatniczych na terenie Polski, umowy o karty Diners Club wygasają z dniem 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Diners Club Polska.

Diners Club opuszcza polski rynek

Co to oznacza dla klientów? Nadal nie będzie można ubiegać się o nowe karty od Diners Club, a obowiązujące umowy automatycznie wygasną 30 czerwca 2022 roku. Do czasu wygaśnięcia, wszystkie dotychczasowe warunki korzystania z kart pozostają bez zmian. Natomiast po tym okresie zostaną one zablokowane.

Diners Club Polska podkreśla, że dopuszcza możliwość spłaty karty w przedłużonym terminie, najpóźniej do 30 września 2022 roku, zgodnie z informacją podaną na pierwszym wyciągu wygenerowanym po zablokowaniu karty. Natomiast opłata roczna zostanie naliczona zgodnie z tabelą opłat i prowizji, a następnie proporcjonalnie zwrócona.

Co z kartami Diners Club zagranicznych wydawców? W opublikowanych materiałach firma podaje, że takie karty będą akceptowane nad Wisłą do końca września 2022 roku. Przy czym marka płatności Discover Global Network, która obejmuje Diners Club zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby zagwarantować nieprzerwaną akceptację i dalszy rozwój w Polsce po tej dacie, w terminalach POS, bankomatach oraz w Internecie.

Na stronie spółki widnieje również informacja, że program premiowy Diners Club także zostanie zakończony z dniem 30 czerwca 2022 roku. Zebrane w jego ramach punkty klienci będą mogli zamienić jedynie na mile w programie Miles & More (M&M).