Przedłużenie Serii B zostało przeprowadzone wspólnie przez nowego inwestora abrdn i dotychczasowego – Sofina. W rundzie uczestniczyli również EQT Ventures i Prosus Ventures.

Dott powstał w październiku 2018 r. i od tego czasu znacznie rozwinął swoją działalność – obecnie działa w 38 miastach w 9 krajach w całej Europie. Spółka oferuje elektryczne hulajnogi do wypożyczenia na minuty.

Dott zwiększył swoje finansowanie Serii B o 60 mln EUR

W miarę rozwoju mikromobilności w całej Europie, nowe finansowanie umożliwia firmie Dott dalsze wprowadzanie na rynek e-rowerów, inwestowanie w rozwój produktów, by stale poprawiać doświadczenia użytkowników oraz ekspansję w nowych miastach i krajach. Dodatkowe wsparcie jest wyrazem poparcia inwestorów dla unikalnego podejścia firmy do mikromobilności.

– W 2021 roku osiągnęliśmy znaczący kamień milowy dla naszej działalności, wprowadzając e-rowery – pojazdy, które są bliskie wielu osobom i poszerzają atrakcyjność naszych usług. Rozpoczęcie 2022 roku z dodatkowym finansowaniem napędzi nasz rozwój i pozwoli nam zaoferować przyjazne dla środowiska podróże większej liczbie osób. Cieszymy się na współpracę z nowym inwestorem, abrdn, który wraz z dotychczasowymi partnerami, pomoże rozszerzyć nasz zasięg i osiągnąć lepszą jakość powietrza oraz mniejszy ruch uliczny dla wszystkich – komentuje Henri Moissinac, Co-Founder and CEO, Dott.

Ideą przyświecającą marce Dott jest stworzenie miast przyjaznych dla mieszkańców – mniej zakorkowanych i wolnych od zanieczyszczeń. Dott stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo swoich użytkowników, kierowców samochodów oraz pieszych, ściśle współpracując przy tym z miastami.

Pod koniec 2021 r. firma Dott do swojej floty ponad 40 000 e-hulajnóg dodała 10 000 e-rowerów, poszerzając ofertę i zapewniając większy wybór użytkownikom, którzy to w ostatnim roku odbyli o 130% więcej przejazdów e-pojazdami Dott niż 2020 r.