Glovo to marka obecna w 25 państwach, z jej usług aktywnie korzysta około 15 mln użytkowników rocznie. Platforma działa także na polskim rynku dostaw jedzenia i zakupów. Jednym z ostatnich wdrożeń Glovo nad Wisłą jest usługa ekspresowej dostawy zakupów z Biedronki. Dzięki niej klienci mogą otrzymać zamówienie już nawet w 15 minut.

Delivery Hero przejmuje Glovo

Według informacji zawartych w wydanym komunikacie, transakcja ma zostać sfinalizowana w II kwartale 2022 roku. Przy czym niezbędne będzie zdobycie odpowiednich zgód organów regulacyjnych. Delivery Hero jest inwestorem Glovo od kilku lat, przez ten czas zdobyło około 44 proc. udziałów. Teraz w wyniku umowy zawartej z udziałowcami zostanie akcjonariuszem większościowym.

– Będziemy kontynuować nasze inwestycje w Glovo, zarówno w zespół jak i w produkt. Dostrzegamy wiele możliwości do dalszego ulepszania ich działalności poprzez wykorzystanie naszych zasobów i wiedzy – komentuje Niklas Östberg, CEO i Co-Founder Delivery Hero.

Delivery Hero jest wiodącą platformą dostawczą, która działa już w około 50 państwach w Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Spółka jest jednym z pionierów rynku tzw. ekspresowych dostaw zakupów. Q-commerce to jeden z głównych trendów w handlu internetowym. W Polsce w ubiegłym roku swoje usługi w tym obszarze wprowadziła m.in. Żabka udostępniając aplikację Jush.