Dokonywanie zakupów w samochodzie stało się istotnym aspektem doświadczenia klienta. Jednym z przykładów jest możliwość zamawiania i płacenia za towary i usługi bezpośrednio ze swoich samochodów – czytamy w komunikacie.

W ramach partnerstwa Daimler i Visa klienci zyskają możliwość „natywnych” płatności w samochodzie. Dzięki użyciu technologii Visa Delegated Authentication pojazd stanie się biometrycznym urządzeniem płatniczym. W związku z tym nie będzie konieczne wprowadzanie haseł lub uwierzytelnianie płatności na urządzeniach mobilnych.

Daimler i Visa wspólnie udostępnią płatności samochodem

Użytkownicy aut będą mogli płacić za pomocą czytnika linii papilarnych w samochodzie od wiosny 2022 r. Zakupów będzie można dokonać bezpośrednio przez system samochodu lub system multimedialny MBUX. Pierwsi z rozwiązania od Daimler i Visa skorzystają klienci Mercedes-Benz w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W przyszłości ma zostać ono udostępnione także na innych europejskich rynkach, a docelowo na całym świecie.

Daimler stanie się pierwszą firmą motoryzacyjną na świecie, która w swoich pojazdach wdroży Visa Cloud Token Framework. Jest to technologia oparta na chmurze, która chroni i usuwa wrażliwe informacje dotyczące płatności. Umożliwia również parowanie wielu urządzeń w samochodzie i poza nim, które są następnie bezpośrednio integrowane z danymi konsumenta w jego banku. Dzięki temu klienci nie muszą wprowadzać numerów kart w celu finalizacji zakupów.

– Nie ma nic wygodniejszego od uwierzytelnienia (lub autentykacji) płatności odciskiem palca. Luksusowe doświadczenie klienta obejmuje jednak oczywiście również aspekt bezpieczeństwa, które zapewniamy w ramach natywnych płatności w samochodzie. Oferujemy naszym klientom bezpieczeństwo nie tylko podczas jazdy, ale również podczas płacenia – komentuje Franz Reiner, dyrektor zarządzający w Daimler Mobility.