Otwarte nominacje do konkursu Business Angel of the Year 2022 potrwają do 9 stycznia. Organizatorzy plebiscytu przedłużyli czas na zgłaszanie najlepszych polskich aniołów biznesu. Business Angel of the Year to konkurs mający wyłonić najlepszych polskich inwestorów prywatnych, którzy finansują rozwój startupów i wspierają ich rozwój.

Cobin Angels wydłuża czas na zgłaszanie nominacji

Organizatorem Konkursu Business Angel of the Year jest Klub Aniołów Biznesu COBIN Angels. Aniołowie biznesu to inwestorzy prywatni, którzy inwestują własne środki w młode spółki technologiczne – startupy. Rynek aniołów biznesu w Polsce rośnie, według raportu opublikowanego przez COBIN Angels, jest ich w Polsce obecnie już około 700.

Nominacje do konkursu Business Angel of the Year 2022 przyjmowane są w sześciu kategoriach:

  • Anioł Biznesu Roku 2022 (główna kategoria konkursu)
  • Debiutant Roku 2022
  • Najlepszy Inwestor Zagraniczny
  • Impactowy Inwestor Roku
  • Venture Award by VCLeaders
  • Nagroda Ekosystemu

COBIN Angels zaprasza całe środowisko inwestorskie i startupowe do nominacji wyróżniających się inwestorów. Nominacje można składać do 9 stycznia poprzez stronę organizatora: www.cobinangels.com

– Zgłoszenia pochodzą przede wszystkim od startupów, w które zainwestowali aniołowie biznesu. W ten sposób startupy mogą wyróżnić swoich inwestorów i docenić ich wkład w rozwój startupu. Koledzy i koleżanki, którzy inwestują zgłaszają siebie nawzajem, ponieważ chcą nagrodzić aktywność i pracę inwestorów, którzy zrealizowali rundy w 2022 roku – komentuje Robert Ługowski, założyciel i partner zarządzający COBIN Angels.

Jak wyłaniani są zwycięzcy?

Oceny nominacji konkursowych dokona Kapituła, która ocenia zgłoszone Kandydatki i Kandydatów pod kątem udanych inwestycji, zaangażowania w pracę ze startupami i aktywność przy promocji inwestycji anielskich. W skład Kapituły wchodzą inwestorzy i przedsiębiorcy z dużym doświadczeniem, a także laureaci BAY z poprzednich lat.

Na czele Kapituły stoi Wiktor Namysł, partner w firmie konsultingowej, finalista Konkursu BAY z 2020 roku. W skład Kapituły wchodzą także: Wojciech Kostrzewa, Paweł Zylm, Paweł Woźniak, Tomasz Ciąpała, Robert Ługowski, Ela Kozera, Maciej Kawecki, Piotr Romanowski, Bartek Pucek, Anna Podkowińska-Tretyn, Olga Sobieraj, Wojciech Mróz, Zofia Dzik, Kasia Pieniądz, Dawid Urban i Paweł Kastory.

Kapituła Konkursu wybierze Laureatów w czterech kategoriach, w tym w kategorii głównej. W kategorii Nagroda Ekosystemu oraz Venture Award by VCLeaders o wygranej zadecyduje największa liczba głosów oddanych w otwartym głosowaniu internetowym. W ubiegłorocznej edycji Konkursu oddano prawie 1000 głosów w obu kategoriach.

Gala Business Angel of the Year 2022 już 7 marca

– Konkurs ma na celu rozpowszechnianie działalności aniołów biznesu, wspieranie startupów i wspieranie całego ekosystemu. Chcemy, aby ilość innowacyjnych firm w Polsce rosła i dobrze funkcjonowała. Inwestorzy poza satysfakcją i podążaniem za zwrotami powinni pomóc startupom w rozwoju. Konkurs pokazuje, jak być dobrym aniołem biznesu i wspierać spółki i founderów, zarówno kapitałowo, doradczo i poprzez network – w ten sposób do nominacji w Konkursie zaprasza Wiktor Namysł, Przewodniczący Kapituły Business Angel of the Year 2022.

W zeszłorocznej edycji konkursu społeczność nagrodziła Olgę Sobieraj w kategorii Nagroda Ekosystemu i Fundusz Inovo Venture Partners w kategorii Venture Award by VCLeaders. Najlepszym debiutantem roku 2021 ogłoszono Romana Pałaca. Nagrodę główną dla najlepszego anioła biznesu roku 2021 zdobył Piotr Romanowski.

Tegoroczna Gala Konkursu Business Angel of the Year 2022, podczas której zostaną wręczone nagrody dla laureatów w sześciu kategoriach odbędzie się 7 marca w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.